ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 faktų apie Džoną F. Kenedį

Daugiau nei penkiasdešimt metų po jo mirties, Džonas F. Kenedis vis dar intriguoja žmones ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir visame pasaulyje. Nors ir yra parašyta daugybė knygų apie jo spalvingą gyvenimą, Baltųjų rūmų valdymą ir daug kontraversijos sukėlusį jo nužudymą, tačiau vis dar yra keletas dalykų, kurių galbūt niekada nežinojote apie 35-ąjį JAV prezidentą. Šiame straipsnyje rasite 10 įdomiausių faktų apie JFK.

10. JFK teko susimokėti už savanorę tarnybą jūrų laivyne
Kenedžio nuolatinės sveikatos problemos tapo opia problema, kai jis bandė patekti į kariuomenę, kai Amerika įsitraukė į II pasaulinį karą. Kenedis dėl įvairių sveikatos problemų negalėjo išlaikyti fizinio testo kariuomenės atrankoje. Vietoj to, pasak JFK istoriko Richardo Reeveso, Kenedis „panaudojo savo tėvo Josepho P. Kenedžio turtus ir įtaką, kad galėtų tapti karinio jūrų laivyno pareigūnu. Senas vyras įtikino kariuomenėje esančius ryšius priimti jaunąjį Džoną, todėl šeimos gydytojui teko suklastoti sveikatos pažymėjimą.“

9. Jis tapo karo didvyriu
Nepriklausomai nuo to, kaip jis surado savo kelią į karinį jūrų laivyną, Kenedis tikrai pasirodė, kad yra vertas buvimo jame. 1943 m. Jis buvo PT-109 patruliuojančios valties vadu, kuri buvo užpulta netoli Saliamono salų. Po to, kai laivas nuskendo, Kenedis ir jo įgula plaukė maždaug beveik 6 kilometrus iki netoliese esančios negyvenamos salos, kur jiems teko išbūti septynias dienas, kol pora patruliuojančių laivų atplaukė juos išgelbėti.
2002 metais garsusis giliavandenių laivų tyrėjas Robert‘as Ballard‘as atrado Kenedžio ir jo įgulos PT-109 valtį apie pusės kilometro gylyje. Jis teigė – „Man labai malonu, nes tai buvo tikra adata šieno kupetoje, tikriausiai mažiausia adata, kurią kada nors turėjau rasti“. Jeigu ne Kenedžio lyderystė ir užsispyrimas, jo įgula galėjo ir neišgyventi.

8. JFK laimėjo Pulitzerio premiją
1957 m. Džonas F. Kenedis buvo apdovanotas Pulitzerio premija už savo knygą „Profiles in Courage“ (liet. Drąsiųjų paveikslai). Nors Kenedis yra skaitomas kaip vienintelis knygos autorius, laikui bėgant iškilo daug klausimų apie tai, kiek knygos iš tikrųjų parašė pats Kenedis, ir kiek iš tikrųjų parašė užsakytas knygos autorius Ted‘as Sorenson‘as. 2008 m. Sorenson‘as duodamas interviu „The Wall Street Journal“ teigė, kad jis „parašė juodraštinį variantą knygos skyriams“, „padėjo pasirinkti daugybės jo sakinių žodžius“ ir kitais įvairiais būdais prisidėjo prie jos parašymo.

7. Jis buvo antras turtingiausias JAV prezidentas
Apskaičiavus visą Dž.Kenedžio turtą, jis buvo vertinamas apie 1 mlrd. JAV dolerių (dabartiniais pinigais). Kai jis pradėjo eiti pareigas 1961 m. Kenedis buvo laikomas turtingiausiu JAV prezidentu per visą šalies istorią. Tačiau jam teko nusileisti į antrą vietą, kai Donaldas Trumpas, kurio grynoji turto vertė yra maždaug 3,5 mlrd. dolerių, pradėjo eiti pareigas.

Taip pat atsižvelgiant į Kenedžio banko sąskaitos dydį, jis tikrai nebuvo politikoje dėl pinigų. Tiesą sakant, jis visą savo prezidento atlyginimą paaukojo labdarai, kaip ir darė anksčiau su savo kongreso nario alga.

6. JFK buvo gyvūnų globėjas
Kenedžio prezidentavo metais baltieji rūmai tapo šiokiu tokiu zoologijos sodu. Tarp gyvulių, kurie rūmų teritorijoje sukiojosi JFK administracijos metu, buvo penki arkliukai, dvi papūgos, du žiurkėnai, katė, triušis ir penki šunys, tarp jų - Nikitos Chruščiovo dovana „Pushinka“. „Pushinka“ buvo vienos iš pirmųjų kosmoso šunų „Strelkos“ duktė.

5. JFK buvo gabus greitasis skaitytojas
Nors vidutinis skaitytojas gali perskaityti 250-300 žodžių per minutę, JFK buvo toli gražu ne vidutinis skaitytojas. Jis, kaip teigiama, skaitė apie keturis kartus greičiau, daugiau negu 1200 žodžių per minutę greičiu.

4. JFK buvo James‘o Bond‘o fanas
1955 m. JFK gavo Ian‘o Fleming‘o pirmąją James‘o Bond‘o knygą, pavadinimu „Casino Royale“. Knyga iškart įkvėpė JFK, nes agentas Bond‘as buvo neįprastas veikėjas. 1962 m. Jis surengė privačią „Dr No.“ (pirmoji Bondiados dalis) filmo peržiūrą Baltuosiuose rūmuose. Kai JFK buvo paprašytas išvardinti savo 10 mėgstamų knygų, jis devintąją vietą paskyrė ir prisipažino, kad viena iš mėgstamiausių jo knygų yra  „Iš Rusijos su meile“ kuri yra viena iš James‘o Bond‘o istorijų. JFK taip pat yra sakęs, kad visada norėjo savo administracijoje tokio žmogaus kaip britų superšnipas James‘as Bond‘as.

3. Prieš pradedant embargą Kubai, jis nusipirko daug Kubietiškų cigarų
Prezidentas Kenedis buvo gerų cigarų gerbėjas ir jam ypač patiko kubietiški cigarai. 1962 m. Vasario mėnesį jis paprašė savo spaudos sekretoriaus Pierre'o Salinger‘io, kad šis padėtų jam įsigyti didelį Kubietiškų cigarų ir tą padarytų greitai. Kai Salinger‘as paklausė, kiek jam reikia, Kenedis jam pasakė: „Apie 1000 Petit Upmanns“. Atrodytų įprasta užduotis, tačiau šuo buvo pakastas tame, kad jis norėjo juos gauti iki kito ryto. Kitą dieną, kai Salinger‘as pranešė prezidentui, kad jam pavyko gauti 1200 cigarų, jo žodžiais tariant viskas pasidarė aišku: „Kenedis nusišypsojo ir atidarė savo stalčių. Jis paėmė ilgą dokumentą, kurį iškart pasirašė.Tai buvo dekretas, kuris uždraudė visus Kubos gaminius įvežti į Jungtinių Amerikos Valstijų teritoriją. Kubietiški cigarai mūsų šalyje dabar buvo neteisėti“.

2. Jis įrašė daugiau kaip 260 valandų privačių pokalbių Baltųjų rūmų ovaliajame kambaryje
1962 m. Pavasarį JAV slaptosios tarnybos agentas Robert‘as Boik‘as, prezidento Kenedžio prašymu, įrengė slaptus įrašymo įrenginius ovaliajame kambaryje. Nors prezidentas niekada nepasakė, kodėl jis norėjo užfiksuoti pokalbius, JFK personalinis sekretorius Bouk‘as ir Evelyn Lincoln manė, kad jo priežastis - asmeniškai prisiminti savo laiką Baltuosiuose rūmuose po to, kai darbas bus baigtas. Virdžinijos universiteto Milerio centras padarė daugybę iš 260 valandų įrašų, prieinamus visuomenei (kai kurių iš jų netgi galite klausytis internete).

1.  Į JFK buvo pasikėsinta mažiausiai 4 kartus
Per visą savo gyvenimą JFK buvo bandoma nužudyti mažiausia 4 kartus, įskaitant vieną kartą 1960 m., Netrukus po to, kai buvo išrinktas prezidentu, pensininkas pašto darbuotojas užpildė savo automobilį dinamitu ir sekė prezidentą iš Hyannisport vietovėės į Palm Beach‘ą. Bandymas, nepavyko. Kai JFK buvo nužudytas Dalase, Teksase, buvo atskleisti dar du planai nužudymui - vienas Čikagoje ir vienas Tampoje, Floridoje.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. balandžio 02 d., perskaityta 1 027 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos