ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Nesunaikinamoji Nokia 3310

Nokia 3310 - legenda, kurios pristatinėti nereikia. Tai telefonas, kuris dažnam iš mūsų primena jaunystę ar net vaikystę. Daugeliui tai buvo pirmasis telefonas gyvenime, todėl kaip ir pirmoji meilė, paliko neišdildomus įspūdžius. Tikriausiai ir dabar pagalvojate, kaip šaunu būtų vietoj išmaniojo iPhone ar Samsung, rankoje laikyti seną gerą Nokia? Pabandykime prisiminti kokia ji buvo iš tikrųjų ir kaip įsipaišo į kontekstą lyginant su šiuolaikiniais, galingais mobiliaisiais telefonais.

Dabar visur ir visada labai akcentuojamas greitis - viskas turi veikti greitai ir sklandžiai. Kaip bebūtų, ar nutuokiate, kiek laiko vidutiniškai užtrunka šiuolaikiniam išmaniajam telefonui įsijungti? Maždaug 20 sekundžių. Tuo tarpu jei į rankas paimtumėte Nokia 3310, jau po 8 sekundžių galėtumėte skambinti draugui ar rašyti žinutę. Tiesa, taip yra todėl, jog dabartiniuose telefonuose veikia kur kas sudėtingesnės operacinės sistemos, kurių paleidimo laikas yra ilgesnis. Nokia buvo minimalistinė, pagaminta naudojant elementarią architektūrą ir veikė tiesiog idealiai.

Dar vienas aspektas, kuriuo 3310 gerokai lenkia šių dienų telefonus - baterijos tarnavimo laikas. Tikriausiai sutiksite, kad savo išmanųjį kraunate kasdien, o jei jo baterija silpnesnė arba naudojatės juo itin dažnai, krovimų prireikia net kelis kartus per dieną. Turint Nokia 3310 būdavo galima pamiršti apie įkroviklį- su telefonu buvo galima nenutrūkstamai kalbėti beveik 50 valandų, t.y. 2 paras, o budėjimo režime jis išsikraudavo tik per 10 dienų.

Kaip ir sufleruoja pats straipsnio pavadinimas, Nokia 3310 pasižymėjo savo patvarumu. Šiais laikais itin dažna problema - suskilę ekranai arba nepataisomai sudaužyti telefonai, kurie kainuoja šimtus ar net tūkstančius eurų. Nors savo išleidimo metu Nokia 3310 startavo su kaina siekusia viso labo 130 eurų, šis prietaisas buvo pavydėtino patvarumo. Įvairūs smūgiai ar kritimas ant žemės buvo niekis, niekada nereikėjo jaudintis jog skils ekranas ar telefonas nukritęs ant žemės nebeveiks. Sklando gandai (kuriais galite tikėti arba netikėti), jog 3310 netgi gelbėjo gyvybes. Į stacionarą paguldytas Afganistane kovojęs karys teigė, jog į jį buvo paleista kulka, tačiau ji pataikė į kišenėje gulėjusį Nokia 3310 telefoną, kuris ją sulaikė ir išgelbėjo kariškio gyvybę.

Atrodo, jog Nokia kūrėjai pranoko savo laikmetį ir sukūrė produktą, kurio visi laukė. Didžiojoje Britanijoje gyvena vyriškis, įsigijęs šią Nokia dar 2000 metais ir tebenaudojantis tą patį telefoną iki šios dienos. Jo galvoje net nėra minties iškeisti telefoną lydėjusį jį beveik 20 metų į kažką kitą. Savo laiku 3310 buvo absoliutus lyderis siunčiant SMS žinutes - pradedant patogiu klavišų išdėstymu ir baigiant techniniais sprendimais telefono viduje. Tai itin svarbus faktorius, nes tai ir buvo trumpųjų žinučių era, tai buvo bene aktualiausia funkcija. Be to, ar pamenate, jog Nokia 3310 dangtelis buvo lengvai nuimamas ir pakeičiamas? Tokiu būdu naudotojai galėjo personalizuoti savo telefoną, išreikšti save. Panašiai kaip dabar daroma su telefonų dėklais.

Galime girti ir liaupsinti Nokia 3310 iki begalybės, tačiau jei šis telefonas yra toks tobulas, kodėl beveik niekas jo nebenaudoja? Atsakymas labai paprastas - technologijos pažengė per daug toli, o mes nebegalime sau leisti grįžti atgal. Nokia 3310 visų atmintyje išliks kaip vienas geriausių ir įsimintiniausių mobiliųjų telefonų, tačiau jo laikas jau baigėsi ir turime žiūrėti pirmyn.
įvertinimas 4.5 / 5
Gairės: Nokia, 3310, Legenda
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. lapkričio 24 d., perskaityta 1 022 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos