ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Greičiausia interneto naršyklė. Kuri?

Kompiuterija ir interneto naršymas yra neišvengiamas, kasdienis užsiėmimas, todėl labai svarbu pasirūpinti, jog šiam darbui būtų pasirenkami teisingi įrankiai. Įprotis yra labai stiprus dalykas, nulemiantis daugelį mūsų kasdienių pasirinkimų. Daugelis vartotojų įsirašę vieną ar kitą interneto naršyklę ja naudojasi metų metus. Tačiau ar ji tikrai yra geriausia, ką galite gauti? Ar pasaulyje, kuris sukasi taip greitai, nešvaistote savo laiko veltui?

Viskas priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių - ar tai būtų greitesnis naršyklės veikimas, ar geresnis saugumo užtikrinimas ar daugiau galimų priedų. Žinoma, dauguma vartotojų prioritetą suteikia būtent greičiui - kaip greit naršyklė atidaro naujus langus ir skirtuku bei užkrauna įvairius grafinius elementus. Šis sąrašas ne veltui vadinasi “greičiausios interneto naršyklės” - pagrindiniu kriterijumi reitinguojant geriausias naršykles laikėme būtent jų greitį. Kaip bebūtų, neužmiršome ir kitų niuansų, kurie jums gali būti aktualūs ir svarbūs.

Google Chrome
Vienareikšmiškai geriausia ir pažangiausia šiuolaikinė interneto naršyklė.  Tai Google produktas, o Google viską stengiasi atlikti preciziškai ir pateikti tik geriausius sprendimus savo vartotojams. Google Chrome puikiai veikia bene visose platformose, tad visai nesvarbu ar naudojatės Apple kompiuteriu, Windows planšete ar Android išmaniuoju telefonu - visuose prietaisuose galėsite naudoti Google Chrome naršyklę su jūsų asmeniniais nustatymais. Be to, Chrome dizainas yra itin patrauklus ir lengvas, orientuotas į vartotojo poreikį naršyti internetą, todėl neapkrauna jūsų su nereikalingomis funkcijomis ar prastais dizaino sprendimais.

Tai taip pat naršyklė, turinti bene daugiausiai įvairių įskiepių, kurių dauguma yra nemokami. Tokiu būdu galite personalizuoti savo interneto naršyklę pritaikydami ją prie savo asmeninių poreikių.

Gaila, tačiau kaip ir visur, taip ir čia yra vienas bet. Tam, kad galėtumėte pilnavertiškai naudoti Google Chrome naršyklę ir pajausti visus jos siūlomus privalumus, turite turėti pakankamai galingą kompiuterį. Jei tiksliau - ši interneto naršyklė reikalauja nemažai darbinės RAM atminties. Tad jei jūsų kompiuteryje nėra bent 2 GB RAM, Google Chrome greičiausiai ne jums. Kiekvienas naujas skirtukas reikalauja darbinės atminties, todėl ši naršyklė tinkama tik vartotojams turintiems naujesnius ir galingesnius kompiuterius.


Opera
Tikriausiai labiausiai nuvertinta interneto naršyklė pasaulyje - Opera. Ji užsikrauna greitai, pasitinka jus su unikaliu ir patraukliu dizainu ir daro viską, ką ir pagrindiniai jos konkurentai. Pagrindinė priežastis, kodėl rekomenduotume jums bent išbandyti Opera naršyklę - tai “Turbo” rėžimas. Nors Lietuvoje ir galime džiaugtis vienu greičiausiu internetu pasaulyje, vis dar nutinka taip, jog esame įstrigę su gan silpnu interneto ryšiu ir kankinamės laukdami kol užkraus vieną ar kitą interneto svetainę. Būtent tam ir yra skirtas Opera Turbo rėžimas, kuris nukreipia visą interneto srautą per specialius Opera serverius, taip užtikrinant jog informacija jus pasieks greičiau. Be to, šis įrankis sumažina ir siunčiamų duomenų kiekį, tad jei naudojatės mobiliuoju internetu, galite sutaupyti pinigų.

Prie viso to, Opera turi automatiškai įdiegtą “Ad-block” įskiepį, kuris neleis jums brukti visų reklamų apkraunančių interneto tinklapius, o specialus energijos taupymo modulis leis ilgiau naudotis nešiojamu kompiuteriu ar planšete.

Tikriausiai didžiausias šios naršyklės trūkumas - mažai įskiepių. Palyginus su Google Chrome naršykle, Opera negali jums pasiūlyti nė pusės to, ką turi Chrome. Tai gali tapti problema jei mėgstate personalizuoti savo aplinka ir pritaikyti įrankius saviems poreikiams.

Microsoft Edge
Microsoft Edge yra viskas, ko gali trokšti Windows vartotojai po ilgų metų kankynių su Internet Explorer. Ji veikia greičiau, saugiau ir patikimiau. Savo pasirodymo lygiu galėtų netgi žengti koja kojon su Google Chrome naršykle, tačiau yra keletas niuansų, kurie nustumia Microsoft Edge į trečią vietą.

Visų pirma, Edge veikia tik su Windows operacine sistema. Visų antra, ji veikia išskirtinai tik su Windows 10 operacine sistema, tad nostalgiški vartotojai vis dar dirbantys su Windows XP ar vartotojai nepanorę pereiti iš Windows 8 į Windows 10 paprasčiausiai neturės galimybės naudotis šia naršykle.

Naršyklė turi įvairiausių gamykliškai įdiegtų funkcijų, tačiau stokoj įskiepių, tad tai irgi gali būti problema. Kaip bebūtų, Microsoft Edge veikia greitai, atlieka savo darbą be klaidų ir yra gerai suderinta su Windows 10 operacine sistema, tad jei esate šios operacinės sistemos naudotojas, būtinai išbandykite šią interneto naršyklę.

Vivaldi
Tai tikriausiai labiausiai asmenizuojama interneto naršyklė kokią tik galite įsivaizduoti. Naršydami su Vivaldi jūs galėsite bet kada užsirašyti pastabas ar savo mintis, mat naršyklėje yra automatiškai įdiegta užrašinės funkcija. Jūs taip pat galite visiškai pakeisti savo naršyklės išvaizdą ir pritaikyti ją prie savo poreikių. Jau minėjome, jog šis sąrašas sudarytas pagal tai, kaip greitai naršyklė leidžia vartotojui naršyti internetą ir Vivaldi šioje pozicijoje nepasirodė gerai. Ji yra pati lėčiausia iš visų šiame esančių naršyklių, todėl net ir turėdami įrankius perdaryti naršyklės išvaizdą pagal save (dėl kurių ji tikriausiai ir yra tokia lėta), nejausite malonumo naršydami internetą ir turėdami itin ilgai laukti kol užsikraus jūsų lankomi tinklapiai.

Mozilla Firefox
Būtent Firefox kadaise kovojo su Google Chrome dėl absoliutaus rinkos lyderio vaidmens. Deja, tie laikai jau praeityje, o Mozilla Firefox atrodo niekada nebeprilygs aukščiau esantiems produktams. Kodėl taip atsitiko? Tikriausiai todėl, jog Firefox paprasčiausiai nustojo tobulėti. Ji išlaikė savo senąjį dizainą ir nežengė naujų žingsnių techniniuose sprendimuose. Visuose naršyklių testuose Firefox rikiuojasi lentelės viduryje arba gale, o jos atgyvenęs dizainas tikrai nežavi šiuolaikiškų vartotojų. Nepaisant visų šių trūkumų, Mozilla Firefox vis dar išlieka ketvirta geriausia interneto naršykle pasaulyje, todėl jei ji jums patraukli - nesivaržykite ir išbandykite.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. lapkričio 21 d., perskaityta 5 834 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos