ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Kaip užtikrinti savo saugumą internete?

Internetas yra nuostabus - tai informacijos, bendravimo, pramogų šaltinis, kuris yra lengvai prieinamas kiekvienam iš mūsų. Kaip ir kiekviename džiaugsme, čia tyko netikėti pavojai, kurie gali užklupti kiekvieną iš mūsų. Žinoma, ir toliau galite galvoti, jog jums taip niekada nenutiks, tačiau visada būna pirmas kartas, todėl labai svarbu pasirūpinti savo saugumu internete jau dabar. Tai užtruks nedaug laiko, tačiau būsite ramus, jog jūsų asmeninė informacija ir kompiuteris yra apsaugotas nuo galimų pavojų.

Pirmas, ir tikriausiai pats svarbiausias punktas - visuomet naudokite antivirusinę programą. Vienokią ar kitokią, tačiau tokia programa tiesiog privalo būti įrašyta į jūsų kompiuterį. Žinoma, viskas priklauso ir nuo to, kokią operacinę sistemą naudojate. Pvz. jei jūsų kompiuteryje sukasi Windows 10 operacinė sistema, jums greičiausiai nereikės siųstis papildomų saugos įrankių - joje jau yra įdiegta gamyklinė antivirusinė programa, gana gerai sauganti sistemą nuo įvairiausių virusų. Jums taip pat tikriausiai nereikės antivirusinės programos, jei naudojate Apple kompiuterį su iOS.

Šiuo metu yra labai nedaug virusų, kurie gali užpulti iOS, todėl antivirusinė sistema šiai OS yra tiesiog perteklinis dalykas. Visais kitais atvejais, svarbu užtikrinti kompiuterio saugumą su antivirusine programa. Internete yra visokio tipo virusų, vieni iš jų tiesiog nori pasipelnyti brukdami jums nereikalingą reklamą ar peradresuodami jus naršant internetą, kai tuo tarpu kitu bando pavogti jūsų asmeninę informaciją ir pinigus, arba užrakinti asmeninius failus ir prašyti už juos išpirkos.

Antivirusinės programos taip pat pasitarnaus ir kaip papildomas įrankis, mat dažniausiai jose yra įvairių papildomų funkcijų - jos gali sukurti atsargines jūsų failų kopijas, automatiškai ir periodiškai skenuoti jūsų kompiuterį nuo kenkėjų ar suteikti apsaugą realiu laiku ir “atkalbėti” jus nuo prastų sprendimų.

Naudokite patikimą interneto naršyklę. Nors tai ir gali nuskambėti lyg reklama, rekomenduojame naudoti išskirtinai Google Chrome interneto naršyklę. Ji ne tik nereikalauja daug kompiuterio resursų ir dirba labai sklandžiai, bet ir yra bene saugiausia interneto naršyklė. 2009 metais buvo suorganizuotas renginys, kurio metu profesionalūs programuotojai mėgino įsilaužti į populiariausias interneto naršykles (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ir Safari). Būtent Google Chrome buvo vienintelė, kurios nulaužti nepavyko.

Niekada, niekam neatskleiskite savo slaptažodžių. Tai taip pat viena iš pagrindinių taisyklių norint išlikti saugiais internetinėje erdvėje. Prarasti slaptažodį labai paprasta - pakanka užsiregistruoti nesaugioje svetainėje ir ten pateikti savo asmeninius duomenis, o visais įsilaužimo darbais pasirūpins svetainę valdantys internetiniai nusikaltėliai. Taip pat labai svarbu nenaudoti to paties slaptažodžio įvairiose interneto svetainėse, kadangi praradus slaptažodį vienoje iš jų, nusikaltėliai turės prisijungimą prie visų jūsų profilių, ar net banko sąskaitų.

Taip pat atsargiai elkitės su elektroniais laiškais. Būtent elektroniniais laiškais atkeliauja didžioji dauguma kompiuterinių virusų. Jei nežinote iš ko gavote laišką arba laiškas įkrito į ‘šlamšto’ kategoriją jūsų el. pašte, o pačiame laiške yra nuoroda ar pridėtas failas, jokiais būdais nespauskite ant nuorodos ir neatidarinėkite failo. Greičiausiai tai tik bandymas iš jūsų pasipelnyti.

Galiausiai, atsiminkite taisyklę, jog jei kažkas atrodo per daug gerai jog būtų tiesa, tikriausiai tai ir yra netiesa. Į dalykus sutinkamus internete visuomet žvelkite skeptiškai ir viską vertinkite kritiškai. Tik įsitikinę jog vienas ar kitas šaltinis yra saugus, naudokitės juo be didesnių abejonių.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgsėjo 04 d., perskaityta 864 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos