ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 kompiuterinių programų, kurias privalote turėti

Norite savo kompiuterį paversti dar šaunesniu? Ieškote programų, kurios padės lengviau ir greičiau įgyvendinti kasdienes užduotis bei išspręs keblias problemas? Užsukote ten, kur ir reikia, nes šiame straipsnyje pristatysime Jums 10 programų, kurios privalote turėti, norėdami pagerinti savo produktyvumą prie kompiuterio. Pateiksime ir oficialias atsisiuntimo nuorodas bei aprašysime svarbiausias programų atliekamas funkcijas.

10. Google Chrome

Tipas: naršyklė
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.google.com/chrome/

Tai yra pati populiariausia naršyklė visame pasaulyje, ir ne be reikalo. Nors antrąją vietą populiarumo lenktynėse užimanti „Mozilla Firefox“ taip pat yra gera naršyklė, šiuolaikinei visuomenei daugiau pritaikyta Google Chrome. Čia lengva išsisaugoti slaptažodžius, naršyklė reikiamu metu pasiūlo tinkamas funkcijas, o gausybė plug-in‘ų (įskiepių) leis pakoreguoti ir paversti Chrome naršyklę išskirtinai tinkama Jums pačiam.

9. Skype
Tipas: komunikacijos
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.skype.com/en/get-skype/

Skype yra programa leidžianti žmonėms bendrauti visame pasaulyje. Nors susirašinėjimo srautą iš jo perėmė „Facebook“, „Whatsapp“ ir kiti socialiniai tinklai, vaizdo ir garso skambučiai maloniausi būna per „Skype“. Estų programišių išradimas tapo viena iš sėkmingiausių visų laikų programų ir ją nupirko „Microsoft“. Jeigu ieškote būdo kalbėtis su užsienyje esančiais savo artimaisiais ar draugais – Skype bus pats tas!

8. Spotify
Tipas: muzika
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.spotify.com/lt/download/windows/

Muzikos klausymo revoliuciją pradėjęs „Spotify“ panaikino reikmę ieškoti ir siųstis dainas .mp3 formatu. Trumpai tariant „Spotify“ yra muzikinė dėžutė, kurioje kiekvienas gali išsirinkti ką jie nori klausyti. Čia rasite įvairiausių stilių, tautybių ir amžių atlikėjų – nuo nesenstančios klasikinės muzikos iki trankaus roko ar hip-hopo. Galite susikurti savo grojaraščius ir klausyti vien tik mėgstamą muziką, atrasti naują pagal pasiūlymus ir matyti ką klauso Jūsų draugai. Tiesa, naudojant programą nemokamai negalėsite klausytis visų dainų iš eilės, bus leidžiamos reklamos. Premijinė narystė, eliminuojanti reklamas ir kitus trikdžius, kainuoja kelis eurus per mėnesį.

7. VLC Media Player
Tipas: grotuvas
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.videolan.org/vlc/index.html

Šis grotuvas turi begalę pranašumų prieš Windows Media Player ir kitus konkurentus. Visų pirma jis sklandžiai paleis beveik bet kokį video formatą (nuo Blu-Ray iki Apple .mov formato). Negana to, prie savo žiūrimo filmo ar vaizdo įrašo lengvai galite pridėti parsisiųstus subtitrus, takelius susisinchronizuoti (pagal tai ar garsas bei subtitrai vėluoja ar skuba, juos pagreitinti ar pavėlinti), lengvai keisti įrašo kalbą ir naudotis kitomis įvairiomis funkcijomis.

6. CCleaner
Tipas: kompiuterio priežiūra
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.ccleaner.com/download

Nors ilgam šios programos premijinės versijos nemokamai išbandyti neišeis, 14 dienų bandomąjį laikotarpį galima išnaudoti tikrai efektyviai. CCleaner padės „apvalyti“ Jūsų kompiuterį nuo nereikalingų failų ir kenksmingų klaidų. Paleista programa nuskaitys kietojo disko duomenis ir būklę, ras nereikalingus, veltui vietą užimančius failus, o tada pasiūlys kelis sprendimo būdus – pašalinti arba palikti. Po 14 dienų laikotarpio programa vis tiek veiks, tačiau turėsite tik „Free“ versiją, kuri ne taip efektyviai, bet padės apsaugoti kompiuterį nuo kenksmingų medžiagų.

5. Lightshot
Tipas: ekrano vaizdo išsaugojimas (screenshot)
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://app.prntscr.com/en/index.html

Argi nebūna situacijų kada norite draugams nusiųsti gautą įdomią žinutę ar pasidalinti itin juokingu momentu iš vaizdo įrašo? Su paprastomis programomis tą padaryti sunku, bet tik ne su „Lightshot“. Įjungus programą ir paspaudus Print Screen yra užfiksuojamas visas Jūsų ekranas. Tada galite kadrą įvairiai redaguoti: apkirpti, piešti, rašyti, įkelti į internetą, išsisaugoti ar net atsispausdinti. Raiška išlaikoma originali, o didelis funkcionalumas leis daugiau juoktis, šypsotis ir džiaugtis dalinantis įsimintinomis akimirkomis.

4. MS Office
Tipas: biuro ir darbo programinė įranga
Kaina: 7 Eur/mėnesį
Atsisiųsti / įsigyti: https://products.office.com/lt-lt/home

Be Microsoft Office nebeįsivaizduojamas joks kompiuteris. Word, Excel, Outlook, PowerPoint ir daug kitų programų jau tapo nebeatsiejamomis darbo bei laisvalaikio prie kompiuterio dalimis, tad pravers bet kuriam naudotojui. Tiesa, Microsoft dabar siūlo kiek kitokį Office 365 produktą, kuriame mokate mėnesinį arba metinį prenumeratos mokestį ir galite naudotis visomis Office programų paslaugomis.

3. Avast antivirus
Tipas: antivirusinė programa
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: https://www.avast.com/index

Tikriausiai populiariausia nemokama antivirusinė programa internete, turi apie 400 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Šios programos dėka galėsite apsaugoti savo kompiuterį nuo grėsmių: virusų, duomenis vagiančių programų, nepageidaujamų įskiepių ir kitokių kenksmingų objektų. Avast  nuolat praneš apie potencialas arba egzistuojančias grėsmes, o už papildomą mokestį galėsite rasti papildomų programos privalumų.

2. TeamViewer
Tipas: nuotolinis kompiuterio valdymas
Kaina: nemokama asmeniniam naudojimui
Atsisiųsti: https://www.teamviewer.com/en/download/windows/

TeamViewer padės prisijungti ir naudotis kompiuteriu iš bet kurios pasaulio vietos. Svarbu tik, kad įrenginyje, prie kurio norite prisijungti, būtų aktyvus interneto ryšys ir TeamViewer aplikacija. Naudodamiesi ja galite padėti kitiems išspręsti kompiuterines problemas, parodyti savo kolegoms svarbius duomenis ar rodyti prezentacijas ar išsiųsti svarbų failą, jeigu jį pamiršote namų kompiuteryje.

1. Adobe Photoshop
Tipas: nuotraukų redakcija
Kaina: nemokamas bandomasis laikotarpis
Atsisiųsti: https://www.adobe.com/products/photoshop.html

Ši programa yra tikrų tikriausia legenda. Žodis „pafotošopintas“ universaliai reiškia patobulintas vaizdiškai, o kartais net apibūdina labai gražų vaizdą ar žmogų. Ši programa yra viskas, ko gali reikėti žmogui redaguojančiam nuotraukas. Fotografai galės apipavidalinti kadrus pagal norimą viziją, paprasti žmonės iškirps, nuspalvins bei pakoreguos vaizdus paprastai ir greitai, o vizualiu menu užsiimantys žmonės galės galutinai apipavidalinti savo projektus. Photoshop yra nemokama tik bandomąjį laikotarpį, bet, išbandžius tikrai galite nuspręsti, kad ji verta ir įsigyti.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. balandžio 02 d., perskaityta 1 215 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos