ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 pavojingiausių pasaulio miestų

Lietuva pagal žmogžudysčių skaičių pasaulyje užima 87-ąją vietą. Nors atsiliekame nuo savo kaimynų latvių, baltarusių ir gerokai nuo lenkų, galime pasidžiaugti, kad palyginti su šio sąrašo viršūnėje esančiomis šalimis, esame pakankamai saugi vieta gyventi. Šalies statistika gali būti per daug abstrakti apibūdinti gyvenimo saugumą tam tikrose jos vietose, todėl reikalinga vertinti regionus ar miestus. Tad šiame straipsnyje Jums pateiksime 10 pačių nesaugiausių pasaulio miestų.

Karakasas, Venesuela
Po valstybės vadovo, diktatoriaus H. Čavezo mirties šalis paniro į suirutę, o visa ko priešakyje - sostinė Karakasas. Didžiulis, beveik 3 milijonų gyventojų turintis miestas dabar tapo riaušių, žmogžudysčių ir smurto sostine Pietų Amerikoje. Šiuo metu Venesueloje per metus nužudoma beveik 18 000 žmonių arba ~50 kasdien. Pačiame Karakase kasdien nužudoma po daugiau nei 11 žmonių, apie 80-90 proc. šių nusikaltimų lieka neišaiškinti.

San Pedro Sula, Hondūras
Iki 2014 m. šis miestas buvo tituluojamas pasaulio žmogžudysčių sostine. Laikotarpiu prieš 2014-2015 metus čia įvykdavo daugiausia žmogžudysčių vienam gyventojui ir daugiausiai nužudymų pagal kiekį apskritai. Hondūre per dieną nužudoma vidutiniškai dešimt žmonių, trys iš jų San Pedro Suloje. Tai tikrai baisūs skaičiai, nes Hondūre gyvena vos 9 milijonai žmonių, o vien San Pedro Suloje kasdien nužudoma po du ar tris žmones.

Distrito Central (Centrinis rajonas), Hondūras
Pagrindinė žmogžudysčių Hondūre priežastis - MS13 ir Barrio 18 gaujos, kurios varžosi dėl valdžios, teritorijos ir pinigų, ateinančių iš narkotikų verslo, prostitucijos bei kontrabandos. Paskaičiuota, kad apie 40% visų Hondūro gyventojų arba yra gaujų nariai, arba su jomis glaudžiai susiję. Skurdi valstybė neturi pakankamai resursų apsiginti nuo kariaujančių gaujų, nes jaunuoliai mato greitus pinigus ir renkasi rizikuoti savo gyvybe vietoj to, kad dirbtų nepelningus ir prastus darbus. Distrito Central per metus mato apie 1000-1100 žmogžudysčių.

Akapulkas, Meksika
Šis kurorto pobūdžio miestas garsus visame pasaulyje dėl nuostabių paplūdimių ir puikios muzikos bei gero oro. Deja, XXI a. pirmajame dešimtmetyje Narkotikų karas Meksikoje padarė labai neigiamus padarinius turizmui ir saugumui šiame mieste. Nesaugioje Guerrero regiono vietoje esantis miestas knibždėte knibžda narkomafijos atstovų, kurie atlieka nelegalius narkotikų gabenimus ir plauna milijonines sumas pinigų. Truputėlį daugiau nei 1 milijoną gyventojų turintis miestas kasmet netenka virš 900 žmonių dėl žmogžudysčių.


Sent Luisas, JAV
Naujoji JAV smurto sostinė, Sent Luisui tenka 60 žmogžudysčių 100 000 gyventojų. Didžiulis ir klestintis Vidurio Amerikos miestas turi šiek tiek daugiau nei 2,9 mln. gyventojų, tad tai yra metropolis, viso aplinkinio regiono traukos centras, tačiau čia gausu ir smurto. Daug narkomanų, getų, nusikalstamų grupuočių suremia ginklus šioje teritorijoje, nes tai patogus narkotikų platinimo punktas, esantis pusiaukelėje tarp daugelio svarbių taškų.

Siudad Chuarezas, Meksika
Vienoje pusėje JAV, kitoje - Meksika. Vienoje El Pasas, Teksase, kitoje - Siudad Chuarezas Meksikoje. Jeigu žvelgtume į šią vietą iš oro, atrodytų, kad tai vienas miestas, tačiau iš tiesų du miestus skiria JAV ir Meksikos pasienis. Meksikos pusėje įsikūręs Chuarezas daug didesnis - čia gyvena 2,5 mln. žmonių, o dėl to, kad jis yra įsikūręs patogioje pasienio vietoje čia apstu kartelio narių. Jų pagrindinė užduotis pervežti „prekę“ pas „pirkėjus“ į JAV. Kasmet Chuareze nužudoma ~600 žmonių, tačiau tai daroma labai žiauriais būdais. Jų kūnai išniekinami, išmetami palei kelią ar pakabinami viešumoje, po tiltu.

Keip Taunas, PAR
Kaip jau atsitiko, kad Keip Taunas (Cape Town) yra pats žiauriausias didmiestis Afrikoje? Žmonės čia paprasčiausiai negerbia įstatymų, pasibaigus apartheidui daug juodaodžių buvo įlieti į bendrą gyvenimą su baltaisiais, tačiau neturėjo nei pinigų, nei gerų sąlygų ar darbo, todėl kaip ir JAV ar Centrinėje Amerikoje išsivystė didžiulė atskirtis miestuose. Čia kasdien nužudomi beveik 7 žmones.

Fortaleza, Brazilija
Šiaurinėje šalies dalyje įsikūręs miestas tapo vienu iš nesaugiausių šalyje. Apskritai, iš 50 daugiausiai žmogžudysčių patiriančių miestų pasaulyje, 19 yra įsikūrę Brazilijoje. Čia, tiesiogine to žodžio prasme – betvarkė. Žmonės žudo vieni kitus dėl įvairiausių priežasčių – skolų, argumentų, pykčių dėl merginų ir t.t. Tą jie daro labai kraugeriškais metodais: mačetėmis, kardais, aukas išniekina ir vaizdelius talpina internete. Brazilija tikrai greitai tampa nesaugesne už Meksiką ar kitas šalis.

San Salvadoras, Salvadoras
Salvadoro sostinėje gyvena apie 1,8 milijono žmonių, kasdien dėl žmogžudysčių miršta po 5, o per metus beveik 1800. Slegiantys skaičiai kaip ir Hondūre, kadangi Salvadore gyvena tik 6 milijonai žmonių. Čia taip pat kaunasi gaujos – dėl teritorijos, įtakos, didesnės riekės iš narkotikų verslo pyrago ir svarbiausia – pinigų.

Na, ir pabaigai pats nesaugiausias miestas Europoje...

Talinas, Estija
Nors Estija skaitoma pakankamai saugia valstybe gyventi, tačiau Talinas vis dėlto yra pati nesaugiausia Europos sostinė. Vilnius dažniausiai taip pat patenka į penketuką pačių pavojingiausių Europos didmiesčių, bet Talinas užima pirmąją vietą. Tad neerzinkite estų dėl jų lėtumo, nes galite nukentėti...
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. gruodžio 12 d., perskaityta 2 338 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos