ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi faktai apie Japoniją

Japonija – moderni, gyvenimu pulsuojanti šalis, turinti gilias tradicijas ir galinti didžiuotis nuostabiu kraštovaizdžiu. Japonai myli savo šalį, o turistai mielai joje lankosi ir ja gėrisi. Vakariečiams šis kraštas šiek tiek primena netikėtą stebuklų šalį, kur visko yra, viskas skanu ir gražu, o netikėti japonų papročiai ar įpročiai verčia susimąstyti apie kultūrinius skirtumus. Keliaujant po Aziją verta apsilankyti šioje salų šalyje, o tokios progos neturintiems – bent susipažinti su įdomiausiais faktais apie Japoniją.

Japonijos gamta
Japonijos salos, kurių yra virš 6800, išsidėsčiusios vadinamajame Ugnies žiede. Ugnies žiede įvyksta daugiausiai žemės drebėjimų ir išsiveržia daugiausiai ugnikalnių. Daugiau nei 70 procentų Japonijos sudaro kalnai, tarp kurių 200 ugnikalnių. Tie, kas lankosi tik didžiuosiuose Japonijos miestuose, nesusidaro pilno šalies vaizdo. Japonijos gamta įvairi ir įdomi. Šalis garsėja savo nacionaliniais parkais, tarpekliais, įspūdingais paplūdimiais, egzotiškomis pelkėmis, užburiančiais slėniais ir kriokliais. O ką bekalbėti apie pasakiškus ežerus bei upes. Ieškantiems neįprastų reginių vertėtų pamatyti Naruto sūkurius Shikoku pakrantėje arba dreifuojantį ledą šiaurrytinėje šalies pakrantėje.

Kasdienybė, Įpročiai ir tradicijos
Japonija yra viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių. Japonija – unitarinė konstitucinė monarchija. Šalis turi savo imperatorių, kuris yra formalus valstybės vadovas, bei parlamentą. Japonai naudoja net keturias skirtingas rašymo sistemas: Romaji, Katakana, Hiragana, Kanji. Mums, europiečiams, japonai atrodo tikri keistuoliai. Tarsi specialiai darytų viską aukštyn kojomis. Pavyzdžiui, daugelis porų Japonijoje švenčia Kalėdas tarsi Valentino dieną. Japonams priimtina siurbčioti valgant – taip net parodoma, jog maistas gardus. Japonai beveik niekuomet neišvynioja dovanos prie jos įteikėjo, nes tai nepagarbu. Jie neduoda arbatpinigių kavinėse, nes laiko tai darbuotojų įžeidimu. Negana to, japonams patinka beisbolas. Beje, juodos katės japonams neša sėkmę, o posakį „kalbėti iš širdies“ jie pakeistų pasakymu „kalbėti iš pilvo“.

Japonai
Didžiąją Japonijos gyventojų dalį (apie 98 procentus) sudaro japonai, tik du procentai Japonijoje gyvenančių žmonių atvyko iš svetur. Visumoje tai sveika, ilgaamžė tauta. Japonai užima pirmąją vietą pasaulyje pagal žmonių gyvenimo trukmę ir yra tretieji nuo galo pagal kūdikių mirštamumą. Vis dėlto, gimstamumas Japonijoje itin mažas. Sunku patikėti, tačiau Japonijoje yra daugiau sauskelnių suaugusiesiems, nei vaikams. Japonų raštingumo lygis yra beveik 100 %. Japonai labai vertina švarą. Namų riba, esanti aukščiau žemės lygio, rodo, kad svečias turi persiauti batus. O daugelyje namų norėdami pasinaudoti vonios kambariu, turėsite apsiauti atskiras tam skirtas šlepetes. Jei ketinate įeiti į kambarį, kuriame yra tatami kilimėlis, būtų mandagu nusiauti basomis. Japonai itin gerbia asmeninę erdvę. Viešoje vietoje įprasta stengtis neliesti kitų žmonių, o sergant užkrečiama liga dėvėti kaukę.

Japonų pasiekimai, menas bei kultūra
Japonija plačiai žinoma dėl technologinių pasiekimų elektronikoje, mokslinių tyrimų daugelyje sričių. Jei atsiranda inovacijų elektronikoje ar automatikoje, dažniausiai jos gimsta Japonijoje. Japonai turi ypatingai daug Nobelio premijos laureatų. Plačiai žinomas ir Japonijos menas. Būtent iš Japonijos po visą pasaulį paplito trumposios poezijos žanras – haiku. Haiku eilėraščius sudaro tik trys eilutės. Tai pati trumpiausia poetinė forma visame pasaulyje. Nors lietuviai nėra pamišę dėl anime stiliaus animacijos, tačiau visas pasaulis dėl jos eina iš proto. Anime tėvynė – Japonija. Japonijoje net yra specialios mokyklos, kuriose mokomasi įgarsinti anime filmukus. Tuo tarpu patys japonai nėra itin linkę žavėtis svetimomis kultūromis. Pavyzdžiui, mokyklose mokoma tik vienos užsienio kalbos – anglų.

Japonų virtuvė
Japonų virtuvė pernelyg nesiskiria nuo aplinkinių Azijos šalių virtuvės. Tačiau jei lyginsime su likusiuoju pasauliu, galime drąsiai teigti, jog japonai turi išskirtinį skonį. Japonijoje suvalgoma beprotiškai daug ryžių, japonai pirmauja pasaulyje pagal suvalgomos žuvies kiekį (suvalgydami apie 17 tonų žuvies per metus). Vertindami bet kokius jūros produktus, japonai gali lengvai atsisakyti mėsos. Tačiau tai iš dalies lėmė tradicija – dėl nepalankios gamtos, gyvulininkystė niekuomet nebuvo stipri ekonomikos šaka Japonijoje. Japonai valgo su medinėmis lazdelėmis, tačiau ne visiems žinoma, jog šį įprotį perėmė iš Kinų. Stebina tai, jog turėdami tokią unikalią virtuvę, japonai vertina vakarietišką maistą. Japonija McDonalds restoranų skaičiumi nusileidžia tik Amerikai. Dar du keisti faktai. Japonai valgo žalią arklieną, o vaisiai jiems – prabangos prekė. Pavyzdžiui, melionas parduotuvėje gali kainuoti net 400 dolerių.

Netikėtos keistenybės
Japonijoje kai kuriuose šviesoforuose vietoj žalios spalvos šviečia mėlyna. Taip yra dėl to, jog tradiciškai japonai naudojo tą patį žodį apibūdinti žaliai ir mėlynai spalvoms. Japonai suklijuoja sudužusius indus su aukso ir sidabro laku (Kintsukuroi), nes mano, jog daiktas gražesnis, kuomet jis sudužęs. Japonai atskiru žodžiu (tsundoku) vadina įprotį pirkti daug knygų, bet vėliau jų neskaityti. Japonams priimtina nusnūsti darbovietėje. Tai laikoma nuovargio nuo sunkaus darbo požymiu. Kai kurie imituoja miegą, kad atrodytų labiau atsidavę savo darbui.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 30 d., perskaityta 1 966 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos