ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Didžiausios atskleistos vyriausybių paslaptys

Konspiracijos, sąmokslo teorijos, perversmai ir įvairios paslaptys intriguoja visus žinių mėgėjus. Nors kai ką sužinoti žmonės ir turėtų, yra daugybė valstybių paslapčių, kurios neviešinamos dėl bendro nacionalinio ar net globalaus saugumo. Tačiau didžiosios valstybės mėgsta piktnaudžiauti savo galia ir nuo savo gyventojų kartais slepia purvinus savo darbelius. Mūsų laimei, tokie nešvarūs vyriausybės darbeliai kartais būna atskleidžiami. Šiame straipsnyje sužinosite didžiausias vienokiais ar kitokiais būdais atskleistas vyriausybių slėptas veiklas.

NSA ir globalus sekimas
Tai, kad JAV vyriausybė seka savo gyventojus tam tikru lygmeniu, nėra labai didelė staigmena, tą daro beveik visos vyriausybės. Jos stengiasi sekti neskaidrius pinigų srautus, galimus nusikaltėlius ir užkirsti kelią blogiems darbams. JAV Nacionalinė saugumo agentūra sekimą pavertė manija pažeisdama tarptautinius ir vietinius JAV įstatymus. NSA pradėjo sekti bei įrašinėti paprastų žmonių pokalbius telefonu, vogė asmeninius elektroninius laiškus ir kitus duomenis. Blogiausia tai, kad tą darė ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir savo sąjungininkių teritorijoje. Tai sukėlė baisų tarptautinį skandalą, viešai pažemintos JAV saugumo agentūros, o druskos ant žaizdos pabėrė ir B.Obamos pasisakymai, kad „JAV neseka savo piliečių“ ir, kad „Neturi vietinės sekimo tarnybos“. Bene žymiausia skandalo asmenybė – E.Snowdenas, atskleidęs didžiąją operacijos dalį. Dėl to jis buvo priverstas pabėgti iš JAV.

Būrys nr. 731
Šio, Imperialistinės Japonijos, biologinių ir cheminių ginklų tyrimų, būrio darbeliai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip kažkas iš siaubo filmo, bet jie tikrai realūs. Nuo 1935 iki 1945 metų veikusi vyriausybinė organizacija surengė žiaurius eksperimentus su gyvais žmonėmis. Daugiausiai okupuotos Kinijos piliečiai būdavo pagrobiami ir žiauriai kankinami siekiant pamatyti ginklų ir chemikalų poveikį kūnui. Pacientams būdavo šaldomos galūnės, be anestetikų padaromos atviros žaizdos ar nupjaunamos kūno dalys. Šio būrio eksperimentai buvo aukščiausio lygio vyriausybinė paslaptis. Manoma, kad į būrio 731 rankas buvo patekę apie ketvirtį milijono žmonių, bent 3000 iš jų mirė eksperimentų metu, o dešimtys tūkstančių žūdavo vėliau, jau paleisti, dėl sukeltos negrįžtamos žalos organizmui. Japonijos karo nusikaltimus pirmieji sužinojo amerikiečiai, bet mainais už visų žinių atskleidimą JAV mokslininkams, prižadėjo tylėti. Vėliau, 1949 metais viską sužinojo sovietai ir paviešino siaubūniškus poelgius likusiam pasauliui. JAV neigia visas tokio susitarimo galimybes.

Votergeito skandalas
Tik du kartus Jungtinių Valstijų istorijoje prezidentui buvo paskelbta apkalta. Paskutinysis, antrasis nušalintas prezidentas buvo B.Clintonas, kuris pareigų neteko dėl neadekvataus elgesio ir melo visuomenei. Tačiau pirmojo nušalintojo prezidento R. Nixono apkaltos istorija yra kur kas tamsesnė ir klastingesnė. Votergeite buvo įsikūrusi demokratų partijos būstinė, o prezidentas R. Nixonas buvo respublikonas. Siekdamas iškasti purvo apie savo oponentus ir gelbėdamas savo smunkančius reitingus, pastarasis pasamdė keletą žmonių, kad šie įsilaužtų į Votergeitą ir pavogtų slaptus duomenis. Deja, planas neišdegė ir vagys buvo pagauti, o Nixono administracija tylėjo ir savo įsitraukimą neigė. Vis dėlto tyrimas buvo nuodugnus ir išsamus, todėl prezidento įsivėlimas buvo greitai išaiškintas, paviešinti žymūs audio įrašai, o pačiam R. Nixonui iškelta apkalta ir jis nušalintas nuo posto.

Sverdlovsko chemikalų nuotėkis
Nuo 1924 metų (Stalino atėjimo į valdžią) iki 1991 metų (Sovietų Sąjungos žlugimo), ketvirtas didžiausias Rusijos miestas Jekaterinburgas vadinosi Sverdlovsku. Pietinėje miesto dalyje buvo įsikūrusi karinio pobūdžio cheminių ir biologinių ginklų laboratorija. 1979 metais laboratorijoje įvyko incidentas, kurio pasekmė buvo juodligės nuotėkis. Manoma, kad žuvo apie 100 žmonių, tačiau tikslus aukų skaičius nėra žinomas, nes iki pat valstybės žlugimo SSRS neigė bet kokią informaciją apie tokį nuotėkį. Tiesa paaiškėjo tik 1992 metais, kai nepriklausomi ekspertai pagaliau buvo įleisti į Jekaterinburge įsikūrusią bazės teritoriją. Problemų kelia ir tai, jog visų asmenų, žuvusių dėl šio nuotėkio, medicininiai įrašai buvo sunaikinti.

Pasikėsinimai į F. Kastro
Sakoma, kad didžiausias mūsų priešas gyvena visai mūsų pašonėje. JAV atveju tai buvo tikra tiesa, nes bene pats priešiškiausias vadovas, kardinaliai nusiteikęs prieš Jungtinių Valstijų ideologiją ir politiką, buvo Kubos lyderis Fidelis Kastro. Vos 150 km atstumu nuo Floridos krantų esanti sala, nuo komunizmo įsigalėjimo, tapo tikra rakštimi JAV saugumui. Kubą labai rėmė SSRS, net bandė čia atgabenti savo branduolinį ginklą, tačiau viską pavyko išspręsti taikiai. Deja, F. Kastro buvo labai neparanki asmenybė JAV, tad slaptosios amerikiečių tarnybos nuolat kėsinosi į Kubos vadovą. Nors oficialių skaičių atskleista nėra, spėjama, kad CŽV bei kitos JAV tarnybos galėjo organizuoti apie 600 pasikėsinimų, iš kurių per 100 galėjo būti peržengę į vykdymo lygmenį. Bandyta Kastro nušauti, nunuodyti, susprogdinti ir net samdoma Niujorko mafija, kad sutvarkytų purviną darbą.

Operacija MK-Ultra
Viena iš labiausiai konspiracijų mėgėjų pamėgtų teorijų yra tokia, kad vyriausybė kontroliuoja mūsų mintis ir protus. Tokią galimybę įgyvendinti siekė ne kas kitas, o Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) JAV. Dažniausiai testo subjektams būdavo duodami narkotikai, įprastai LSD, ir tada stebimas jų elgesys. Didžiausias CŽV siekis buvo surasti būdą palengvinti tardymo procesą ir išgauti informaciją iš sučiuptų šnipų, tačiau eksperimentavimo ir tyrimo būdai buvo šlykštūs ir negarbingi. Subjektai net netardavo, jog yra tiriami, būdavo apgaudinėjami, jiems duodami narkotikai prieš jų valią, o kartais  slaptas agentas būdavo išsiunčiamas į miestą, ten suviliodavo merginą, ją, nieko neįtariančią, parsivesdavo namo, slapta apsvaigindavo narkotikais ir su ja atlikdavo lytinį aktą. Tuo pat metu toje pačioje patalpoje per dvigubą stiklą viską stebėdavo kitas agentas ir viską užsirašinėdavo.

Geipan dokumentai
Galime šiek tiek didžiuotis, kadangi būdami europiečiais, išvengiame tokių žiaurių vyriausybės operacijų, į kurių sūkurį patenka JAV ar Rusijos gyventojai. Tiesa, čia taip pat galime rasti labai žiaurių ir nemalonių paslapčių apie vyriausybes ir jų veiksmus, tik ne tiek daug. Geipan dokumentų paviešinimas yra savanoriškas Prancūzijos kosminės agentūros padalinio veiksmas. Šiam padaliniui ilgus metus buvo pavesta registruoti visus NSO pastebėjimus Prancūzijoje. Visi archyvai ir dokumentai yra prieinami internete, nors skeptikai ir abejoja darbų kokybe, bet kai kurių reginių niekas paaiškinti iki šiol negali.

Katynės tragedija
Du daugiausiai nusikaltimų prieš žmoniją atlikę rėžimai XX a. pradžioje buvo Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos valdžios. Pastarieji vykdė kryptingus etninius valymus, tačiau jie išaiškėjo gana greitai, o sovietų nusikaltimai liko paslaptimi dar labai ilgam. 1939 metų rugsėjį Lenkiją užpuola Vokietija su SSRS ir ją pasidalina tarpusavyje. Pastaroji, siekdama nesusidurti su galimu pasipriešinimu, žiauriai susidoroja su vietiniais kariais ir pareigūnais. Prie Smolensko esančiame Katynės miške, Lavrentijaus Berijos ir Josifo Stalino įsakymais NKVD pareigūnai nužudo apie 22,000 lenkų karininkų, pareigūnų ir civilių. Žudynės įvyko 1940 metais, tad 8,000 karininkų buvo apie metus kalinami, iki kol pasirinkta juos likviduoti. Kitos aukos buvo policijos pareigūnai bei vietiniai inteligentai. Per Antrąjį pasaulinį karą Stalinas atvirai neigė bet kokias žinias apie šiuos nusikaltimus, o vėliau viską suvertė ant nacių. Tiesa, pastarieji surado masines kapavietes ir paskelbė apie sovietų nusikaltimus žiniasklaidoje. Dabartinė Rusijos valdžia pripažino Stalino ir jo valdininkų kaltę organizuojant šiuos nusikaltimus.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. balandžio 02 d., perskaityta 790 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos