ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Keistos pušys Lenkijoje: gamtos išdaiga ar žmogaus kūrinys?

Jei keliautumėte po Lenkiją, verta aplankyti ne itin plačiai žinomą, bet intriguojančią vietą - kreivą pušyną netoli Grifino miestelio, esančio prie Vokietijos sienos. Iš tiesų tai paprastas miškas, tačiau jame galima pamatyti beveik du hektarus užimantį plotą, kuriame auga gan keistos, kreivos pušys. Šis miškas miške pavadintas Kreivuoju mišku. Šios Lenkijoje augančios pušys, kurių yra apie 400, tikriausiai nėra kokia nors mokslininkų dar neidentifikuota rūšis. Tai įprastos Europos gamtai pušys, tiesiog dėl kažkokių priežasčių yra deformuotos. Keistosios Lenkijos pušys yra gan nedidelės, vos prasidėjęs kamienas staiga užlinksta ir kurį laiką tęsiasi palei žemę. Tik kiek toliau kamienas pradeda stiebtis į viršų. Keista tai, jog visos pušys yra pakrypusios ta pačia kryptimi - į šiaurę. Įdomiausias klausimas - kas jas deformavo: gamta ar žmogus?
Jei tai gamtos darbas, išties smalsu sužinoti, kokie gamtiniai veiksniai galėjo nulemti tokią neįprastą medžių išvaizdą. Bent kiek gamta besidomintis žmogus žino, jog medis auga kreivas tuomet, kai jam atsiranda kokių nors kliūčių, pavyzdžiui, greta auga didesnis medis. Jei tai būtų šis atvejis, jauni medeliai turėjo būti kažkokiu būdu prilenkti prie žemės. Pavyzdžiui, jie galėjo būti prislėgti storo sniego sluoksnio. Kadangi visų medžių kreivumas labai panašus, labiau tikėtina, jog tokią kliūtį galėjo padaryti tik žmogus. Yra manančių, jog medžių augimą galėjo įtakoti gravitacijos svyravimai. Tačiau tikslių įrodymų niekas nepateikė, be to, greta auga visiškai normalios pušys, tad ši hipotezė neatrodo labai įtikinanti.

Žmogaus įsikišimu grindžiamos ir kitos pušų kreivumo versijos. Vienas iš galimų paaiškinimų - jauni medžiai buvo genėti arba kaip nors įpjauti. Taip pat galimas daiktas, jog buvo nupjautas medžių kamienas ir palikta tik viena šoninė (į šiaurę nukreipta) šaka. Taip drastiškai apgenėjus medį, šaka gali pakeisti kamieną ir toliau augti į viršų. Taigi šių kreivų pušų kamienas gali būti visai ne kamienas, o kadaise buvusi šaka. Gan logiškai skamba paaiškinimas, jog medžiai taip modifikuojami buvo sąmoningai, siekiant užauginti specifiškai išsilenkusius medžius, kurie galėjo būti naudojami nestandartiniams medžio dirbiniams laivų ar baldų gamyboje. Tačiau šiek tiek neaišku, kodėl tuomet palikta būtent į šiaurę nukreipta šaka. Bandantiems įminti šią gamtos mįslę galėtų padėti faktas, jog tuo metu, kada galbūt buvo deformuoti jauni medžiai, Lenkija buvo okupuota Hitlerio kariuomenės. Gal tai buvo kažkoks keistas Lenkijos paniekinimas, kurį sugalvojo svetimšaliai? Gal medžiai buvo pervažiuoti tankų? O gal vokiečiai čia niekuo dėti? Galbūt koks gudrus tais laikais gyvenęs lenkas žinojo, kad po daugelio metų ši vieta taps turistų traukos centru ir bent taip norėjo įamžinti save? Tikriausiai atsakymo nesužinosime niekada, kadangi vietiniai gyventojai nieko apie šias pušis nežino, galbūt tuo laikotarpiu visi buvo pernelyg užsiėmę karu ir vieninteliai žmonės, žinoję atsakymą, nusinešė jį į kapus.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2018 m. sausio 13 d., perskaityta 1 208 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos