ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

5 baisiausi kalėjimai pasaulyje

Smurtas, infekcijos, absoliutus perpildymas, gaujų išpuoliai ir pasibaisėtinos gyvenimo sąlygos - visa tai ir dar daugiau baisiausiuose pasaulio kalėjimuose.

Tikriausia visi sutinka su posakiu, jog bausmė turėtų būti tolygi padarytam nusikaltimui. Deja, tačiau kartais nutinka ir taip, jog gyvenimas žiauriame kalėjime yra kur kas baisesnis nei nuteistojo padarytas nusikaltimas. Pristatome jums 5 baisiausius kalėjimus pasaulyje, kuriuose gyvenimas panašus į pragarą.

La Sabaneta kalėjimas Venesueloje
Nieko labai nestebina, jog vieni žiauriausių pasaulio kalėjimų yra Venesueloje - šalyje, kuri rikiuojasi antroje vietoje pagal įvykdytų nusikaltimų skaičių. Pasak Venesuelos įkalinimo įstaigų departamento direktoriaus Humberto Padro, net 80 procentų Venesueloje esančių kalėjimų yra valdomi ne šalies pareigūnų, o apsiginklavusių gaujų.

3700 pačių žiauriausių nusikaltėlių yra įkalinti La Sabaneta kalėjime. Gyvena jie ten kaip silkės statinėje - kalėjimas buvo projektuotas talpinti tik apie 700 kalinių. Galima numanyti, jog šioje vietoje vyrauja smurtas, nešvara ir chaosas. 150 kalinių tenka tik 1 kalėjimo prižiūrėtojas, todėl palaikyti tvarką čia beveik neįmanoma.

Būtent dėl šios priežasties įkalintieji patys veda savo “tvarką”. Čia egzistuoja griežta, gaujomis paremta hierarchija. Neturtingi ar žemesniam rangui priklausantys kaliniai moka gaujų vadams pinigus vien už tai, jog šie “apsaugotų” jų vietą ir vakare turėtų kur miegoti, o norėdami atsigerti vandens turi brautis prie dešimtmečius skaičiuojančių, surūdijusių vandens čiaupų.

Nenuostabu, jog gyvenant tokiomis prastomis sąlygomis, kaliniai karts nuo karto sukyla ir pradeda riaušes. Kai kurios iš jų yra itin žiaurios. Pavyzdžiui, 1994 metais vykusių riaušių metu nužudyti net 108 kaliniai, o 2013 žuvo šešiolika.

Vartais į pragarą vadinamame La Sabaneta kalėjime nuolat vyksta ir gaujų susirėmimai. Reidų metu pas gaujų lyderius randami šaunamieji ginklai, granatos ar net egzotiniai gyvūnai, kuriuos gaujų vadeivos laiko kaip savo trofėjus.

Rikers Island kalėjimas Niujorke, JAV
Trečias pagal dydį kalėjimas Jungtinėse Valstijose yra namai nuteistiesiems, kurie kali trumpą laiką - metus ar trumpiau. Taip pat čia patalpinami ir laukiantys teismo arba perkėlimo.

Atrodo, jog kalėjimas kuriame kaliniai būna tik trumpą laikę ir nebūtinai yra padarę sunkių nusikaltimų, neturėtų būti itin pavojingas, bet tai nėra tiesa.

Taip yra todėl, jog kai kurie laikinai kalintys asmenys yra nevaldomi, o situacija dar paaštrina ir korumpuoti kalėjimo prižiūrėtojai. 209 metais “The New York Times” paviešino tyrimą, kuris atskleidė, jog Rikers Island kalėjimo prižiūrėtojai toleruoja smurtą tarp kalinių. Jie ne tik jį toleruoja, bet dar ir skatina. Užfiksuotas atvejis, kuomet prižiūrėtojai tiesiogiai nurodė šešiems kaliniams žiauriai sumušti kitus du kalinius, iš kurių vienam buvo pradurti plaučiai.

Vien per 2013 metus šiame kalėjime 129 kaliniai prižiūrėtojų valioje patyrė sunkius kūno sužalojimus - sulaužyti kaulai, gilios žaizdos reikalaujančios siūlių ar net sunkios galvos traumos. Dar liūdnesnis faktas - net 77 procentai smurtą išgyvenusių kalinių turėjo psichinių sutrikimų ar net psichinę negalią.

Bang Kwang kalėjimas Tailande
Dar vienas kalėjimas, kuris yra gerokai perpildytas. Čia taip pat trūksta lėšų, kad būtų palaikomos normalios gyvenimo sąlygos. Čia kalinami ir tailandiečiai ir užsieniečiai, o visame pasaulyje Bang Kwang skamba kaip vienas iš blogiausių kalėjimų su neadekvačiomis bausmėms bei smurtu prieš įkalintuosius.

1930 metais pastatytas kalėjimas buvo pritaikytas kalinti ne daugiau nei 3500 žmonių. Deja, tačiau šiuo metu čia pastoviai yra uždaryti apie 8000 kalinių - dauguma jų turi laisvės atėmimą bent 25 metams. Apie 10 procentų čia kalinčių laukia mirties bausmės. Mirtininkų kojos yra surištos grandinėmis.

Kaliniai maitinami tik kartą per dieną - jiems patiekiama indelis sriubos ir ryžių. Tiesa, egzistuoja galimybė valgykloje nusipirkti papildomo maisto, tačiau, kad galėtų tai padaryti nepasiturintys kaliniai turi tarnauti nusikalstamoms grupuotėms.

Šiame kalėjime pilna žiurkių, o prižiūrėtojai visus muša lazdomis - net protiškai atsilikusius, garbaus amžiaus bei dailiosios lyties kalines. Čia taip pat nėra normalaus geriamo vandens, o nuotekų sistema tiesiog siaubinga, todėl dauguma kalinių serga įvairiomis ligomis.

Bang Kwang itin baugina užsieniečius - už narkotikų gabenimą iš Tailando nuteisti asmenys čia keliauja ilgam. Dažniausiai bausmė siekia net apie metų laisvės atėmimo.

Petak salos kalėjimas Rusijoje
Dažnai Rusijos Alkatrazu vadinamas kalėjimas saugo pačius pavojingiausius Rusijos kalinius. Daugumai kalinių susitikimai su artimaisiais leidžiami tik du kartus per metus, o už menkiausius nusižengimus jie patalpinami į dvivietes kameras po 22,5 valandos per parą.

Pabėgti iš šio kalėjimo šansų nėra - jį supa lediniai Rusijos šiaurės vandenys. Jei bandysi kastis, prasikasi į vandenį. Jei bandysi plaukti, prižiūrėtojai tave nušaus.

Psichologų teigimu, ši vieta yra kaip beprotnamis. Neįmanoma atlikti 25 metų laisvės atėmimo bausmę ir nebūti visiškai palaužtam psichologiškai. Pastebima, jog po pirmų 3 ar 4 įkalinimo metų, net ir stipriausių kalinių psichika ženkliai pablogėja.

Gaujų ar smurto tarp kalinių čia nėra, tačiau iš proto varo vienatvė ir izoliacija. Be to, čia nėra ir paprasčiausių patogumų - vonia ar normalus tualetas yra sunkiai prieinami, todėl beveik pusė kalinių serga tuberkulioze.

ADX Florence kalėjimas Kolorade, JAV
Tai pats griežčiausias kalėjimas visose valstijose, skirtas patiems žiauriausiems kaliniams. Jo paskirtis aiški - sukontroliuoti nevaldomus nusikaltėlius. Kaip rodo praktika, jiems tai puikiai pavyksta.

Į kalėjimą siunčiami gaujų vadai, iš užsienio atvykę teroristai bei žiauriausi nusikaltėliai, todėl labai svarbu užtikrinti, jog jiems nepavyktų pasprukti bei niekam nepavyktų įsibrauti į kalėjimą iš išorės ir juos išlaisvinti. Dėl šios priežasties kaliniai niekada nežino kurioje vietoje jie yra - visą laiką praleidžia uždarose kamerose, kuriose yra tik kelių centimetrų pločio langeliai dienos šviesai.

Dažnai vadinamas “švaresne pragaro versija” šis kalėjimas beveik visiškai izoliuoja kalinius, kurie vienatvėje praleidžia 23 valandas per parą. Tai neabejotinai paveikia psichiką ir sukuria baimės bei nežinomybės jausmą.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2018 m. vasario 15 d., perskaityta 3 191 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Gruodis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos