ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausi Europos miestai (I dalis)

Ak, Europa… Visame vakarų pasaulyje žinomas „Senojo“ žemyno vardu. Čia gimė tiek daug nuostabių žmonių, vaizdų ir išradimų. Deja, šiais laikais JAV ir Kinija kartu su Japonija ir kitomis Rytų šalimis po truputį pasiglemžia mūsų pačių dėmesį dėl didelių rinkų ir neištirtų tolių. Mes galime ir pamiršti koks gražus žemynas Europa ir kokių nuostabių miestų galime rasti pabirusių visame kontinente. Trijų dalių cikle apžvelgsime keliolika pačių nuostabiausių lokacijų.

Florencija

Gyventojų skaičius: 383 tūkst.

Renesanso ir klasicizmo gimtinė – Florencija. Miesto peizažas atima kvapą, o šis Šiaurės Italijos perlas pritraukia milijonus turistų kasmet. Florencija apima viską, kuo žavi XV-XVII a. Italija – siauros gatvelės, monumentalios aikštės ir įspūdinga pastatų architektūra. Čia gimė L.da Vinčis, 1339 metais Florencija tapo pirmuoju miestu su grįstomis gatvėmis, na tikrai galime vadinti Florenciją Europos klestėjimo židiniu, o po patį miestą yra pabirę ir pasklidę beveik trečdalis pasaulio meno palikimo, pasak UNESCO.

Dabar apsilankę Florencijoje privalote nuvykti prie „Il Duomo“, vieną įspūdingiausių katedrų pasaulyje. Šį miestą galite rasti ir žymiojoje „Assassins Creed“ kompiuterinių žaidimų frančizėje. Miestą garsina ir garsus futbolo klubas „Fiorentina“. Aplankykite ir Dovydo skulptūrą, kurią pastatė pats Mikelandželas. Visumoje, Florencija yra miestas, kurio sunku nemylėti.

Paryžius

Gyventojų skaičius: 2,2 mln.

Ak, meilės miestas... Prancūzija yra labiausiai turistų lankoma valstybė pasaulyje, čia per metus vieši per 86 milijonus žmonių, arba net 1,3 karto daugiau nei pačioje Prancūzijoje gyvena žmonių. Paryžius žymus dėl to, jog Prancūzija visad buvo Europos galiūnė, tačiau iki XVIII a. tai buvo labai purvinas ir baisus miestas. Vėliau išgyveno tikrą atgimimą ir per kelis šimtus metų tapo pasaulio įsimylėjėlių, menininkų ir romantikų sostine. Nuostabi architektūra, kepinių kvapas ir gili istorija traukia žmones į Paryžių.

Pamatyti čia yra labai daug ką. Nuo Eifelio bokšto, Eliziejaus laukų iki Triumfo arkos, Luvro ir t.t. Tai puiki vieta praleisti medaus mėnesį ar nukeliauti progai atsiradus. Deja, labai didelės turistų eilės prie lankytinų vietų kartais vargina, bet tai skatina susipažinti su paryžiečiais, kurie padės prieiti prie muziejų, pasilinksminimo vietų ir kitų objektų, lengviau. Įdomus faktas, kad pats Paryžiaus miestas (žymiausia miesto dalis be priemiesčių ir t.t.) yra mažesnis nei Kaunas ar Šiauliai, o tuo pačiu ir Vilnius... Kas galėtų pagalvoti.

Amsterdamas

Gyventojų skaičius: 821 tūkst.

Žymus ne tik dėl savo žavios architektūros, nuostabių kanalų ar tulpių, Amsterdamas turi ir kitokių traukos objektų... Olandai vieni iš nedaugelio didžiuojasi savo itin liberalia kultūra, o Raudonųjų žibintų kvartalas ir „kofešopai“ tikrai jau spėjo tapti Nyderlandų sostinės simboliais. Aišku miestas turi pasiūlyti daug daugiau nei legalizuotos pramogos. Čia itin puikus maistas, daug vizualaus meno ir labai šiltų ir pagarbių žmonių kurie visada padeda surasti ieškomą vietą ar maloniai bendrauja su turistais. Nyderlandai yra viena iš tų šalių, kur ramu, gražu ir jauku.

Amsterdamo lankytojams visad rekomenduojama aplankyti Raudonųjų žibintų kvartalą, bent jau pakvėpuoti „žalio“ aromato, kuris pritvindo miesto centrą šiltuoju metų laiku ir pasiplaukioti laiveliu žymiaisiais kanalais. Pats miestas nėra didelis, tačiau bet kuriuo metų laiku čia bene garantuotai sutiksite kokį festivalį, mugę ar gausybę parodų. Yra Anne Frank muziejus, Rijksmuseum, karališkieji rūmai ir dar daug traukos objektų, tad Amsterdamą aplankyti bene privalu.

Barselona

Gyventojų skaičius: 1,6 mln.

Katalonijos sostinė, antras didžiausias bet turbūt pats ryškiausias Ispanijos miestas – Barselona. Tai Pietų Europos sostinė, kuriai kultūriškai ir dvasiškai – lygių nėra. Miestas įsikūręs prie pat Viduržemio jūros tad nuo seno garsėjo kaip stiprus uostas. Čia gyveno Antonio Gaudi, Salvadoras Dali, o ką kalbėti apie žymius futbolininkus, sportininkus iš kitų sporto šakų. Barselona ir jos gyventojai neskaito savęs Ispanijos dalimi, širdyje jie – Katalonai, bet tai tema kitam kartui.

Barselona tikrai didelis miestas, kuriame viską pamatyti per vieną dieną beveik neįmanoma. Svarbiausias kultūros centras mieste – Las Ramblas, didžiulė, į Kaune esančią Laisvės alėją panaši pėsčiųjų gatvė, kurioje pilna pardavimų kioskelių, mimų ir gatvės atlikėjų. Taip pat yra Sagrada Familia, Triumfo arka, Katalonijos aikštė ir daug kitų nuostabių lankytinų vietų.

Viena

Gyventojų skaičius: 1,9 mln.

XIX a. kultūra ir Viena buvo sinonimai. Muzika, teatras, menai – viskas buvo Vienoje. Didžiausią iškilimą šis, tuometinis Austrijos-Vengrijos metropolis išgyveno XX a. pradžioje prieš pat Pirmąjį pasaulinį karą. Francas Šubertas, Johanas Štrausas, Gustavas Maleris, Mocartas ir Froidas – bene visos ryškiausios to meto aukštuomenės grietinėlės žvaigždės gyveno Vienoje. Čia net susiformavo kelios išskirtinės metodologijos, kaip austrų metodinė ekonomikos teorija ar per kelis šimtmečius gyvuojantis Vienos nacionalinis orkestras.

Viena be abejo yra vienas iš tų miestų, kuriuos kerta Dunojus tad čia rasite gražių tiltų, paupyje įrengtų pasisėdėjimo vietų ir panašių traukos objektų. Galite aplankyti žymųjį „Naschmarkt“ – blusų turgų, kuris veikia nuo pirmadienio iki šeštadienio. Pasikelkite apžvalgos ratu, kuris parodys Vieną iš 65 metrų aukščio, būtinai paragaukite vieno iš „dešrelių stendų“ patiekalų, nes kitur nei Vienoje Würstelstand niekur nerasite. Schönbrunn ir Hofburg rūmai, rotušė ir Vienos opera yra vieni iš tų objektų, kurie vis dar alsuoja ta sena, klasikinės Vienos dvasia.

Praha

Gyventojų skaičius: 1,3 mln.

Praha tikrai yra neatrastas Europos deimantas, nes visi čia apsilankę lieka sužavėti. Čekija, kol buvo sovietinio bloko sudėtyje, prarado savo patrauklumą kaip turistų lankytina vieta, tačiau nereikia pamiršti, kad Praha buvo klestinčios Bohemijos kunigaikštystės sostinė, o vėliau tapo trečiu pagal svarbą Austrijos-Vengrijos miestu. Patogiai prie Vitavos upės esanti Čekijos sostinė sujungia kuklią germanišką architektūrą su pompastiška renesanso statyba. Būtent senamiestis ir yra vienas didžiausių traukos objektų šiame mieste.

Prahos pilis, senamiesčio aikštė, katedros, aikštės ir panašaus tipo lankytini objektai daugiausiai traukia turistus. Tačiau Čekija taip pat turi vieną iš skaniausių alaus daryklų, tad nepamirškite paragauti vietinės gamybos gėrimų. Galite užsikelti į apžvalgos bokštą, pamatyti miestą iš aukštai, pamatyti Frenko Gerio šokantį namą. Karolio tiltas – vienas seniausių statinių visoje Čekijoje ir Europoje, statybos pradėtos dar 14 amžiuje. Tad kai lankysitės Prahoje, per daug nesistebėkite, Čekija tikrai turi daug ką parodyti, o sostinė tik visa ko viršūnė.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 26 d., perskaityta 4 188 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Spalis 2022    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos