ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Mitai apie žmonių išsilaipinimą mėnulyje

Kai tik pasaulyje įvyksta didelės reikšmės įvykis, netrukus pasirodo ir įvairios konspiracijos teorijos, bandančios paneigti arba priešiškai nuteikti visuomenę. Kodėl taip vyksta? Dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai politinės kovos, savotiška propaganda - rytai niekina vakarų pasiekimus arba bando nelaimes ir nusikaltimus priskirti valstybėms, o vakarai savo ruožtu atsako tuo pačiu. Taip pat egzistuoja ir dalis žmonių, kuriems tiesiog patinka tokios sąmokslo teorijos, jie nori jomis tikėti ir jaučiasi “apėję sistemą”, žinantys daugiau nei visi.

Tikriausiai daugiausiai tokių istorijų yra apie pirmąjį žmogaus išsilaipinimą Mėnulyje, kuris įvyko dar 1969 metais. Amerikiečių Apollo 11 įgula sėkmingai nuskrido iki Mėnulio, išsilaipino ir grįžo namo. Bandymai paneigti ar paniekinti šią istorinę kelionę yra žeminantys - žemina ne tik pačių astronautų orumą, bet ir visų JAV bei mokslo pasiekimus. Kuomet įvyko išsilaipinimas mėnulyje, JAV ir SSRS įnirtingai varžėsi šaltajame kare, ginklavimosi varžybose ir kosmoso lenktynėse, todėl nenuostabu, jog netrukus pasipylė ir įvairiausias teorijos, jog visa Apollo 11 misija yra fiktyvi, niekas iš tikrųjų mėnulyje neišsilaipino, o nuotraukos yra ne kas kita kaip falsifikatas. Galbūt šaltojo karo metu tai yra suprantama ir pateisinama, tačiau keista yra tai, jog šie mitai yra gyvi iki šiol ir dalis žmonių jais vis dar tiki. Tam, kad paneigtume juos ir skleistume teisingą informaciją, parinkome keletą pačių populiariausių mitų sklandančių apie žmonių išsilaipinimą mėnulyje ir juos išsamiai paneigsime bei paaiškinsime, kaip yra iš tikrųjų.

Tikriausiai vienas iš dažniausiai aptarinėjamų mitų - kosmonautų pėdų antspaudai negalėjo įsispausti į Mėnulio paviršių, mat Mėnulyje nėra drėgmės, tad atvirkščiai nei paplūdimio smėlis žemėje, jis negalėtų būti lengvai suformuojamas ir išlaikyti tos pačios formos. Tai yra visiškas mitas - dažnas iš mūsų tikriausiai nė neįsivaizduojame, kaip atrodo ir veikia vadinamosios Mėnulio dulkės, kuriomis yra padengtas kone visas Mėnulis. Jos yra lengvai formuojamos, net ir be jokios drėgmės. Mėnulio dulkės savo substancija itin primena vulkanų paliekamus pelenus, todėl nereikėtų jų lyginti su smėliu randamu žemėje. Be to, įdomiausia yra tai, jog šie pėdų antspaudai mėnulyje išliks dar ilgam - ten nėra vėjo ar lietaus, nėra kam jų išskaidyti. Specialų bandymą atliko ir mitų griovėjai - jų eksperimentą galite išvysti žemiau esančiame vaizdo įraše:

Taip pat daug kas, net ir tie, kurie netiki sąmokslo teorijomis, įžvelgia klastą iš Mėnulio pargabentose nuotraukose, mat jose nėra žvaigždžių. Keista, tačiau Apollo 11 misijoje dalyvavę astronautai, grįžę į žemę ir atsakinėdami į žurnalistų klausimus surengtoje spaudos konferencijoje pabrėžė, jog taip pat neatsimena ar matė žvaigždes būdami Mėnulyje. Šis faktas paaiškinamas labai lengvai - tikriausiai būnant pirmu žmogumi išsilaipinusiu Mėnulyje, esi per daug susijaudinęs ir susikoncentravęs į kitus dalykus, kad pastebėtum žvaigždes danguje. Kalbant apie nuotraukas, kuriose taip pat nematyti žvaigždžių, viskas labai paprasta ir paaiškinama techniškai. Paklauskite bet kurio profesionalaus fotografo ir jis jums atsakys - vienoje nuotraukoje atvaizduoti kažką labai ryškaus ir labai blankaus yra sudėtinga, tam reikalinga speciali technika ir aukšto lygio fokusavimas. Kameros buvo sufokusuotos taip, jog kuo geriau ir ryškiau įamžintų pačius astronautus, todėl natūralu, jog antrame plane likusios žvaigždės tiesiog susiliejo ir tapo nepastebimos. Be to, astronautų kostiumai savaime yra ryškūs ir atspindintys pašalinius šviesos šaltinius, todėl viskas tikrai logiška.

Galiausiai, labai daug žmonių atkreipė dėmesį į tai, jog Mėnulyje padarytose nuotraukose esanti JAV vėliava plevėsuoja, nors Mėnulyje nėra vėjo. Konspiracijų teorijų šalininkai pateikė teoriją, jog nuotraukos buvo daromos žemėje, NASA priklausančiose patalpose, o kadangi astronautų kostiumai žemėje kartu su aušinimo sistema būtų per sunkūs, jie buvo vėsinami su kondicionieriais, kurie ir sukėlė vėliavų plevėsavimą. Tiesa yra labai paprasta, tiesiog reikia žinoti kai kurias detales. Tam, kad vėliava nebūtų sukritusi ir laikytųsi ištiesta, ji buvo pritvirtinta prie Г formos stovo. Nors Mėnulyje ir nėra vėjo, tačiau vėliavą nešę astronautai ją judino ir taisė, todėl natūralu, jog jis siūbavo ir judėjo, taip sukeliant įspūdį tarsi ji yra blaškoma vėjo.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. lapkričio 22 d., perskaityta 1 734 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos