ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Pamiršti tyrinėtojai ir jų ekspedicijos

Istorikai labai mėgsta kalbėti būtent tik apie mums žinomus keliautojus ir tyrinėtojus, kurie turėjo nuotykių dvasią. Jie prisimenami kaip drąsūs tyrinėtojai, tačiau yra dar keliautojų, dalis iš jų beveik užmiršti, nors jie rizikavo savo gyvybe, kad šiandien mes geriau suprastume pasaulį.

Joseph Thomson afrikietiška kelionė
XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje dauguma Europos didžiųjų valstybių agresyviai bandė kolonizuoti Afrikos valstybes. Tačiau Joseph Thomson ekspedicija buvo išskirtinė. Jis tapo žinomu todėl, kad nenužudė jokios vietinės genties ir neprarado nei vieno savo vyro, kai ekspedicijos metu pakliuvus į Afriką visada įsivyraudavo smurtas. Tai yra gana įspūdinga, atsižvelgiant į tai, kad Joseph Thomson atliko šešias atskiras ekspedicijas per neatrastas Afrikos teritorijas. Jis pateikė žemėlapyje Keniją, Nigeriją ir Maroką ir ištyrė daugelį žinomų vietų, tokių kaip Kilimandžaro kalnas ir Tanganika ežeras. Jo įsimintiniausia kelionė buvo link Viktorijos ežero 1883 m., bet buvo ir labai pavojinga, nes Thomson turėjo išvengti priešiškai nusiteikusių Massai genties žmonių ir konkuruojančių vokiečių prekybininkų. Vienu metu jis buvo pagrobtas Massai žmonių, tačiau jo nesiryžo nužudyti, nes Thomson įtikino genties žmones, jog jis yra raganius kai panaudojo putojantį druskos tirpalą.

Pedro Cabral kelionė į Indiją
Iš pradžių buvo manoma, kad portugalų jūrininkas Pedro Alvares Cabral turėjo tiesioginę misiją į Indiją iš kurios turėjo grįžti su prieskoniais. Tačiau jo kelionė buvo įdomesnė nei tikėtasi. Cabralas dalyvavo keliose kovose, kuriose prarado ir taip pat laimėjo keletą laivų. Jis taip pat tapo pirmuoju keliautoju iš Europos, kuris atrado Braziliją.
Viskas prasidėjo dar 1500 m. kovo 9 d. kai Cabralas paliko Lisaboną su 13 laivų. Dėl didelio vėjo, laivai greitai plaukė toliau į vakarus nei planuota. Balandžio 22 d. jis pastebėjo žemę ir tai buvo Brazilija. Cabralas tuoj pat pareiškė žemės nuosavybę, jog ji priklauso Portugalijai ir pavyko palaikyti taikius santykius su vietiniais gyventojais. Cabralo pirmasis nelaimingas atsitikimas buvo kai jis pasiekė Gerosios Vilties kyšulį, ten audra nuskandino keturis jo laivus su visais žmonėmis. Rugsėjo mėnesį jis pasiekė Indiją ir įsteigė prekybos uostą Kožikodėje. Įtampa su vietos musulmonų prekybininkais sukėlė kruviną mūšį, kurio metu musulmonai užpuolė ir užmušė daugumą turgaus žmonių. Cabralas bombardavo miestą, pagrobė 10 laivų ir išplaukė į draugiškesnius vandenis. Galų gale, keturi jo laivai prisipildė prieskoniais. Jo misija buvo laikoma sėkminga.

Sebastian Snow nuotykis Amazonėje
Sebastian Snow 1950 metais pradėjo egzotinius žygius. Palyginti su kitais keliautojais, jo žygiai yra gana nauji. Kai jam buvo 22 metai, jis užregistravo ekspediciją, kurios tikslas atrasti Amazonės upės šaltinį. Snow grupė siekė patikrinti dviejų prancūzų tyrinėtojų išvadas, kurie teigė, kad Ninococha yra ledo ežeras, kuris yra Maranono upės šaltinis didžiajam Amazonės intakui. Sebastian Snow ir jo kompanionas John Brown 1951 metais patvirtino šią teoriją. Tuo misija turėjo baigtis, tačiau Snow norėjo tapti pirmuoju asmeniu, kuris perplaukė per visą Amazonę. Snow nebuvo tam pasiruošęs ir turėjo labai mažai maisto. Jis sugebėjo išgyventi sustodamas viename ar kitame draugiškame kaime pasipildyti maisto atsargų. Snow turėjo kovoti su pavojingais upės slenksčiais, maliarijos ir dizenterijos protrūkiais, ir taip pat su mirtinai pavojingais gyvūnais. Nepaisant pavojų Sebastian Snow 1952 metais užbaigė savo kelionę.

Richard Burton kelionė į Meką
Seras Richard Burton pasiekė pasaulinę šlovę dėl kelionės Afrikoje kartu su John Speke, kad surastų Nilo upės  šaltinį. Burton buvo laikomas daugelyje profesijų geru specialistu. Jis dirbo kartografijos, geografijos, kalbotyros ir rašymo srityse. Jis galėjo kalbėti 25 skirtingomis kalbomis. Prieš kelionę į Afriką, jis tapo vienu iš pirmųjų Europiečių, kuris sėkmingai padarė piligriminę kelionę į Meką. Jis prisiėmė didžiulę riziką, nes Meka buvo draudžiamas miestas, t.y. vengiama buvo įsileisti kitų tikėjimų žmones. Burton užsimaskavo taip, kad būtų panašus į musulmonų piligrimą. Bet kokia klaida jam būtų kainavusi gyvybę. Jo kelionė buvo labai pavojinga nors jis ir buvo panašus į musulmoną, nes jo karavanas keliavo keliu, kuriame dažnai puldinėdavo banditai. Nepaisant grėsmės, Burton grįžo sėkmingai į Europą ir parašė knygą apie savo kelionę į Meką.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2017 m. gruodžio 28 d., perskaityta 839 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos