ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Neįtikėtini faktai apie Albertą Einšteiną

Albertas Einšteinas - tikriausiai pats populiariausias visų laikų mokslininkas, kurį žino kiekvienas. Ir ne be reikalo, mat šis fizikas tikrai to nusipelnė, atlikdamas įvairius tyrimus ir iškeldamas teorijas, kurios vis dar yra nagrinėjamos iki šių dienų. Tačiau ar žinote apie jį ką nors daugiau nei tai, jog jis buvo vokiečių fizikas ir pateikė realiatyvumo teoriją?

Galbūt tai tik įdomus sutapimas, tačiau Einšteino smegenų dalis atsakinga už informacijos įsisavinimą buvo net 15 procentų didesnė, nei įprastas
vidurkis, nors moksliniai tyrimų rezultatai atskleidžia, kad smegenų ar galvos dydis nėra tiesiogiai susijęs su žmogaus gebėjimu mąstyti ar įsisavinti informaciją. Einšteino mama netgi buvo sunerimusi, jog jos kūdikio galva yra pernelyg didelė. Tiesa, laikui bėgant viskas normalizavosi ir kai suaugo jo galva nebuvo pastebimai didesnė nei kitų žmonių.

Egzistuoja posakis, jog kiekvienas genijus turi savų keistenybių. Albertą Einšteiną be abejonės galima tituluoti kaip genijų, todėl natūralu, jog kai kurie jo asmenybės bruožai buvo išskirtinai kitokie, nei daugumos žmonių. Vienas iš jų - Einšteinas niekuomet nemūvėjo kojinių. Jos paprasčiausiai jam atrodė nereikalingos, beprasmės. Jis taip pat sąmoningai atsisakė išmokti vairuoti, nors šis sugebėjimas būtų pravertęs daugelyje jo gyvenimo situacijų, kuris nebuvo toks lengvas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kodėl Einšteino gyvenimas nebuvo lengvas, kaip mes galėtume įsivaizduoti? Pagrinde dėl jo finansinės situacijos. Visų pirma, net ir tokie pasaulinės klasės mokslininkai kaip Einšteinas, tais laikais nebuvo vertinami gausia pinigine išraiška. Visų antra, pačiam Albertui pinigai nelabai rūpėjo ir kai kurie jo finansiniai sprendimai atrodė neadekvatūs ar mažų mažiausiai neracionalūs. Vienu savo gyvenimo metu jis netgi turėjo užsiiminėti privačiu jaunuolių mokymu tam, kad prasimanytų papildomų pinigų. Visą savo Nobelio premiją (32250 JAV dolerių) jis tiesiog atidavė savo žmonai. Tuo laiku tai buvo dideli pinigai, kur kas didesni, nei mokslininko atlyginimas. Be to, dar vienas įdomus faktas susijęs su Nobelio premija - nors Einšteinas geriausiai žinomas kaip reliatyvumo teorijos išradėjas, šią premiją jis gavo ne už ją, o už darbus su fotoelektriniu efektu.

Nė kiek mažiau įdomus buvo ir jo asmeninis gyvenimas. Santuokoje su pirma žmona jis praleido 16 savo gyvenimo metų ir netgi turėjo vedybinį susitarimą, kurio viena iš sąlygų buvo žmonos Milevos Maric pasižadėjimas tris kartus per dieną pristatyti maistą į Einšteino kambarį. Subyrėjus pirmajai santuokai, Einšteinas antrą kartą žiedus sumainė su savo pussesere, kurios pavardė taip pat buvo Einštein. Nors mokslininkas gimė Vokietijoje, per savo gyvenimą jis buvo pripažįstamas ir kaip vokietis, ir kaip austras, amerikietis ar net šveicaras. 1952 metais jam netgi buvo pasiūlyta kandidatuoti į Izraelio prezidento postą, tačiau jis atsisakė šios galimybės dėl savo pacifistinių pažiūrų
Be mokslo, Einšteinas taip pat itin domėjosi politika, socialinėmis sandaromis bei muzika. Jis pats yra pasakęs, jei nebūtų mokslininkas, tikriausiai būtų muzikantas, kadangi jautė tam stiprų potraukį. Jis pats turėjo smuiką ir juo grojo. Netgi buvo jam sugalvojęs unikalų vardą - Lina. Einšteinas taip pat itin mėgo rūkyti pypkę, kuri jį nuramindavo ir padėdavo susikaupti. Keista, tačiau jis turėjo gana prastą atmintį - dažnai pamiršdavo kitų žmonių veidus ir mintis. Galbūt tai buvo todėl, jog jis visuomet mąstė apie savo darbus ir dėl to buvo išsiblaškęs.

Galiausiai - net ir gyvenimui einant į pabaigą, Einšteinas vis dar buvo suinteresuotas moksliniais darbais ir įvairių dalykų tyrinėjimu. Pavyzdžiui, net būdamas 70-ies metų, jis tyrinėjo papūgą kuri sirgo depresija, bandė juokauti ir ją pralinksminti. Žmogus, kuriam reikia dėkoti dėl visų didžiųjų atradimų fizikos srityje, atmintyje visuomet išliks kaip šviesuolis, turėjęs savų keistenybių.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. lapkričio 29 d., perskaityta 1 217 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos