ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 populiariausios knygos

Pastaruoju metu vis populiarėjantys filmai, rodos, išstumia knygas į antrąjį planą, tačiau kūrinius, esančius šiame sąraše, žino kiekvienas. Tai knygos, tapusios bestseleriais, ne kartą išrinktos kaip geriausios savo kategorijoje bei išverstos į daugybę kalbų. Kiekvienas kūrinys turi nuostabią istoriją, palietusią ne vieno skaitytojo širdį ir galbūt palikusią net ryškų pėdsaką jų gyvenimuose.

10. Dan Brown „Da Vinčio kodas“ (80 milijonų parduotų kopijų)
2003 metais išleistas paslapčių kupinas detektyvinis romanas, priversiantis gerai pagalvoti, kur tiesa, o kur prasimanymas. Simbolių tyrinėtojas Robertas Lengdonas ir kriptologė Sofi Nevė tiria Luvro kuratoriaus nužudymo aplinkybes, priežastis ir su juo susijusias mįsles. Paaiškėja, jog Da Vinčio darbuose užkoduotos tam tikros užuominos, padėsiančios išsiaiškinto ne tik žmogžudystės motyvus, bet ir galbūt atskleisti istorinę paslaptį – Jėzaus Kristaus partnerystę su Marija Magdaliete. Nieko keisto, jog šis romanas savo turiniu sukėlė tikrą pasipriešinimo audrą iš Romos katalikų bažnyčios, tačiau tai tik paskatino augantį žmonių susidomėjimą knyga - ji netrukus tapo bestseleriu ir buvo išversta į 44 kalbas.

9. C. S. Lewis „Liūtas, ragana ir drabužių spintaׅ“ (85 milijonai parduotų kopijų)
C. S. Lewis parašytas fantastinis romanas vaikų rankas pasiekė 1950 metais. Tai yra pirmoji iš septynių „Narnijos kronikų“ dalių ir tuo pačiu laikoma pačia sėkmingiausia. Knyga savo mažuosius skaitytojus nukelia į Narniją, kalbančių gyvūnų ir mitinių būtybių žemę, kurią Baltoji ragana valdo jau 100 metų besitęsiančią žiemą. Ši novelė žadina vaikų fantazijos pasaulį, kadangi pagrindiniai knygos veikėjai patenka į šią stebuklų šalį per drabužių spintą, esančią dideliame, sename užmiesčio name, kuriame jiems teko apsigyventi po karo. Tačiau viskas tuo nesibaigia, šiems vaikams yra patikėta įvykdyti seną pranašystę, išvaduojant Narniją nuo Baltosios raganos, kas išgelbėtų ir jų pačių gyvybes. 2006 metais pagal šią knygą pasirodė ir Walt Disney studijos filmas tuo pačiu pavadinimu, sulaukęs taip pat nemažos sėkmės.

8. Lewis Carrol „Alisa stebuklų šalyje“ (100 milijonų parduotų kopijų)
Nors ši knyga išleista jau palyginus seniai, 1865 metais, ji vis dar laikoma viena geriausių knygų vaikams. „Alisa stebuklų šalyje“ pasakoja istoriją apie mergaitę Alisą, per triušio olą patekusią į fantazijos pasaulį, kuriame gyvena tokios būtybės kaip Češyro Katinas, Širdžių Karalienė, Skrybėlius, Vėžliūgas Pramaniūgas bei begalė kitų įdomių personažų. Sunku patikėti, tačiau apie šią, vaikams skirtą istoriją yra sukurti net 22 kino filmai, o pati knyga yra išversta net į 80 kalbų ir ne po vieną kartą!

7. Agatha Christie „Ir tada nebeliko nei vieno“ (100 milijonų parduotų kopijų)
„Ir tada nebeliko nei vieno“ – detektyvas, prašytas garsios anglų rašytojos Agatha Christie, dažnai skaitytojų apibūdinamas kaip tikras šedevras, o pačios rašytojos kaip daugiausia pastangų kūrybiniu atžvilgiu reikalavusi knyga. Šio detektyvo siužetas sukasi apie 8 žmones, ką tik atvykusius į mažą, atsiskyrusią Anglijos salą. Kiekvienas čia patenka su tam tikru kvietimu, pritaikytu jo ar jos asmeninėms aplinkybėms, pavyzdžiui, darbo pasiūlymas ar netikėtos vasaros atostogos. Visus šiuos žmones pasitinka namų pavaldiniai, teigiantys, jog tikrieji namų šeimininkai dar neatvyko, tačiau iš anksto paliko nurodymus, kurių turės laikytis svečiai ir kurie pasirodė tikrai keisti. Ši paslaptinga istorija nepaliko abejingų ir yra laikoma kaip detektyvų klasika.

6. J. R. R. Tolkien „Hobitas“ (100 milijonų parduotų kopijų)
1937 metais išleistas vaikų fantastinis romanas iš karto susilaukė kritikų pripažinimo ir buvo nominuotas Carnegie medaliui bei apdovanotas prizu iš Niujorko Herald Tribune už geriausią jaunimo grožinę literatūrą. Glaudžiai su „Žiedų valdovu“ susijusi knyga, skaitytojams pristato hobito Bilbo Beginso keliones ir nuotykius. Pagrindinis jo siekis – pasiimti dalį drakono Smaugo saugomo lobio. Iš tikrųjų, tai knyga, kuri tapo populiari ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų rate.

5. J. K. Rowling „Haris Poteris ir išminties akmuo (120 milijonų parduotų kopijų)
Tai romanas, kuriuo 1997 metais itin sėkmingai debiutavo J. K. Rowling ir po kurio pasirodė dar 6 Hario Poterio knygos. Šioje dalyje skaitytojai yra supažindinami su pagrindiniu knygos veikėju Hariu Poteriu, berniuku, kuris būdamas mažas neteko tėvų ir dabar gyvena su globėjais Dursliais. Durslių šeimoje Haris niekada nebuvo pripažįstamas kaip tikras šeimos narys, negana to, nuo jo buvo slepiama didžiulė paslaptis – jog jis iš tiesų yra burtininkas. Tačiau netrukus viskas išaiškėja, kai Haris Poteris gauna laišką iš geriausios burtų ir kerėjimo mokyklos – Hogvartso, bei yra pakviečiamas ten mokytis. Nuo šios akimirkos prasideda visi jaunojo Poterio nuotykiai. Neįtikėtina knygų sėkmė lėmė ir tai, jog po 4 metų nuo pirmosios dalies pasirodymo buvo sukurtas ir pirmasis Hario Poterio filmas, pradžiuginęs visus savo fanus.

4. Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis Princas“ (140 milijonų parduotų kopijų)
Knyga, kurią galima ir net reikėtų skaityti ne vieną kartą, nes skaitytojas kiekviename savo amžiaus etape čia ras vis naujų, iki šiol neatrastų dalykų. „Mažasis princas“ pirmą kartą buvo išleistas 1943 metais, Prancūzijos aristokrato, rašytojo, poeto Antoine de Saint - Exupéry. Ši pasaka yra viena į daugiausiai kalbų išversta knyga bei buvo pripažinta kaip geriausia XX a. knyga Prancūzijoje. Kūrinyje per berniuko prizmę atskleidžiama ir filosofiškai pasakojama apie žmogaus gyvenimo prasmę, jo likimą, parodomos visuomenės ydos bei problemos. Nors nuo „Mažojo princo“ išleidimo praėjo gana nemažai laiko, jis vis dar yra mėgstamas tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, vis dar vartojamos įkvepiančios citatos iš šios knygos, tokios kaip: „Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“. Beje, dar vienas įdomus faktas - knyga iliustruota pačio rašytojo piešiniais. 

3. J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas“ (150 milijonų parduotų kopijų)
Po „Hobito“ pasirodymo žmonės ėmė reikalauti knygos tęsinio – būtent taip, iš pradžių šiek tiek priverstinai ir gimė „Žiedų valdovas“. Knygos veiksmas vyksta išgalvoto pasaulio Ardos dalyje, kitaip dar vadinamoje Viduržeme. Bilbo Beginso parneštas paslaptingas Žiedas pasirodė turįs pavojingų galių, todėl turi būti kuo greičiau sunaikintas, kad neatitektų atgal blogį įkūnijusiam veikėjui Sauronui. Ši užduotis pavedama hobitui Frodui, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, nes Žiedas turi būti sunaikintas Mordore, Ugniniame kalne, paties Saurono krašte. Tiesa, nors „Žiedų valdovas“ yra vientisas kūrinys, o pasakojimas natūraliai dalinamas į 6 knygas, dėl komercinių priežasčių buvo nuspręsta knygas sugrupuoti po dvi ir „Žiedų valdovą“ išleisti trimis tomais.

2. Charles Dickens „Pasakojimas apie du miestusׅ“ (200 milijonų kopijų)
1859 metais parašytas istorinis romanas nukelia skaitytojus į Prancūzijos revoliucijos laikus. Knyga pasakoja istoriją apie Liusę Manet, merginą, išgelbėjusią savo tėvą ir dabar, per Didžiąją Prancūzijos revoliuciją, gyvenančią Londone. Nors Liusė čia ir jaučiasi saugi, neramumai jos gimtojoje šalyje bei vis didėjantys pavojai pasiekia ir ją, ir jos artimuosius. „Pasakojimas apie du miestus“ – knyga, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas ne tik veikėjų asmeniniams likimams, bet ir turtingai istorijai, sudominančiai kiekvieną.

1. Miguel de Carvantes „Don Kichotas“ (500 milijonų kopijų)
Šiame sąraše tai seniausiai parašyta knyga, pirmą kartą išleista jau 1615 metais. Tai pasakojimas apie ispanų didiką Alonsą Kichano, kuris skaito tiek daug žiaurų romanų, jog praranda sveiką protą ir pats nusprendžia tapti didžiu riteriu – Don Kichotu, kovoti su blogiu pasaulyje ir panaikinti neteisybę. „Don Kichotas“ yra laikomas pirmu modernistiniu romanu, pagal kurio modelį sekė daugelis kitų rašytojų. Stebina tai, jog Miguel de Carvantes pirmosios kūrybinės mintys apie šį kūrinį aplankė tuo metu, kai jis buvo patupdytas už grotų dėl mokesčių neatitikimo.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. birželio 23 d., perskaityta 1 457 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos