ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Milijardieriai, kurie pradėjo nuo nulio

Yra toks geras angliškas posakis „from rags to riches“, kuris pažodžiui reikštų – nuo skudurų iki turtų. Šis posakis puikiai atspindi šio straipsnio herojų gyvenimą. Jie pradėjo nuo nieko ir pasiekė tai, apie ką svajoja daugelis – milijardų vertės verslo imperijas. Susipažinkite - štai jie, milijardieriai, kurie pradėjo nuo nulio.

Amancio Ortega Gaona (turtas: 78.7 mlrd. USD)
Amancio Ortega yra Inditex grupės, valdančios mados namus ZARA, generalinis direktorius. Jam jau 81-eri metai, tačiau šis ispanų milijardierius yra pats turtingiausias europietis pasaulyje, o jo istorija tikrai žavi. A. Ortega gimė provincijoje, Ispanijos viduryje, bet būdamas 14-os metų amžiaus persikėlė į pakrantės miestą A Coruña. Jo tėvas buvo geležinkelio darbuotojas, o pats Ortega greitai suprato darbo vertę ir įsidarbino padėjėju/siuvėju vietinėje marškinių siuvykloje pavadinimu „Gala“, kuri net šiandien stovi toje pačioje vietoje. Įgavęs žinių apie drabužius, būdamas jau brandaus 36-erių metų amžiaus, Amancio Ortega įsteigė chalatų parduotuvę. Dar po trejų metų jis atidarė pirmąją ZARA parduotuvę su pirmąja žmona Rosalia. Stilingi rūbai, kurie atrodė kaip ką tik nuo podiumo, nors ir kainavo kelis kartus mažiau, žavėjo klientus, todėl labai greitai ZARA tapo vienu iš didžiausių drabužių prekybos verslų pasaulyje. Šiuo metu Inditex grupė darbina daugiau nei 92 000 žmonių ir turi virš 6000 parduotuvių pasaulyje.

Oprah Winfrey (turtas: 3mlrd. USD)
Ši pokalbių laidų vedėja gimė 1954m. mažame Misisipės valstijos miestelyje Kosciuske, kuris buvo pavadintas pagal Lenkijos ir Lietuvos sukilimo 1794m. vieną iš vadų – Tadą Kosciušką. Tikrasis jos vardas yra Orpah, bet žmonės nuolat maišydavo raides ir vardas Oprah prilipo. Augdama valstijoje, kurioje buvo labai stipri rasinė segregacija, O. Winfrey patyrė daugybę skriaudų, dėl kurių augti jai buvo be galo sunku, tačiau iš savo tėvo, kaip teigia ji pati, išmoko dirbti ir niekad nepasiduoti. Oprah buvo tvirkinama dėdės, pusbrolio ir šeimos draugo nuo 9-erių metų amžiaus, o būdama 14-os pabėgo iš namų, pastojo, bet kūdikio nesusilaukė. Tai buvo lūžio taškas, nuo kurio jos gyvenimo kreivė ėmė kilti aukštyn. Ji įsidarbino parduotuvėje, o po 3 metų laimėjo „Mis Juodasis Tenesis“ grožio konkursą su rasistine potekste. Vietinis juodaodžių radijas ją samdydavo vesti žinias ir ji priartėjo prie televizijos. Po rasinės nelygybės sumažėjimo Oprah įsidarbino televizijoje ir šokinėjo nuo vieno darbo prie kito, o 1986m. gavo visos valandos trukmės pokalbių laidą, su kuria įėjo į istoriją.

Ingvaras Kampradas (turtas: 46.8 mlrd. USD)
Šis švedų magnatas gerai žinomas dėl keleto savo pasiekimų ir charakterio savybių. Jis yra IKEA baldų prekybos tinklo tėvas ir be galo šykštus žmogus. Sklando kalbos, jog jis, būdamas turtingiausias žmogus Švedijoje, buvo neįleistas į vieną iš svarbiausių pokylių aukštuomenės rate, nes su žmona atvažiavo senu Volvo automobiliu ir vilkėjo neįspūdingą kostiumą. Kampradas savo karjerą versle pradėjo jau nuo mažumės, pardavinėdamas degtukus kaimynams. Po degtukų sekė žuvis, Kalėdų eglių dekoracijos, sėklos, o vėliau – šratinukai, kurie tuo metu buvo retenybė ir padėjo Ingvarui Kampradui susikrauti nemenką kapitalą. IKEA Kampradas įkūrė 1943 m., pardavinėdamas savo dėdės Ernsto virtuvinio stalelio kopijas, o vėliau praplėtė verslą iki daugiau ir įvairesnių baldų. Daugiausiai parduodamas paštu, I.Kampradas jautė, kad verslas klesti, ir daug investavo į plėtrą, jog pasiektų tai, kuo IKEA yra dabar. Iki šios dienos Kampradas tebevairuoja tą patį seną Volvo, skraido tik ekonomine klase ir skatina darbuotojus rašyti ant abiejų popieriaus pusių. Ak, tie turtuoliai...

Larry Ellison (turtas: 61.8 mlrd. USD)
Larry Ellison nėra taip gerai žinomas milijardierius Lietuvoje. Galbūt taip yra dėl to, kad didžioji jo rinkos dalis yra dideli verslai ir amerikietiškos kompanijos. Kaip bebūtų, jo istorija tikrai įkvėpianti. Jaunąjį Larį augino teta ir dėdė. Tetai mirus, jis išsikėlė į Kaliforniją ir pradėjo dirbti įvairiausius darbus artimiausius 8-erius metus. L. Ellisonas gyveno kukliai, bet įgavo brangios patirties dirbdamas su duomenų bazėmis ir technologijomis. Įsteigęs įmonę, 1982 m. ją pervadino į „Oracle“ bei pradėjo tiekti duomenų tvarkymo bei duomenų bazių palaikymo sistemas verslui. „Oracle“ į šią rinką atėjo prieš pat skaitmeninį bumą, tad jam pasiekus viršūnę, L. Ellisono  firma jau buvo įsitvirtinusi rinkoje ir ėmė skinti vaisius. Kuo jo išradimai yra svarbūs? Didžioji dalis įmonių, operuojančių dideliais duomenų kiekiais, naudoja „Oracle“ kurtas sistemas. Tad jo dėka įmonės gali geriau pritaikyti savo paslaugas, greičiau atlikti operacijas ir patenkinti daugiau klientų poreikių.

Romanas Abramovičius (turtas: 9.1 mlrd. USD)
Rusų milijardierius Romanas Abramovičius geriausiai žinomas kaip Londono Chelsea klubo savininkas, kuris padėjo klubą iškelti į futbolo padangę. Gimęs 1966 metais Saratove, Sovietų Sąjungoje, jis užaugo kaip ir visi to meto vaikai - beveik be nieko. Jam būnant vos ketverių metų amžiaus, R. Abramovičius tapo našlaičiu. Ilgai savęs versle ar pramonėje dėl politinių priežasčių realizuoti negalėjęs, Romanas tarnavo armijoje ir metė net dvi skirtingas aukštąsias mokyklas. Po SSRS griūties, prezidento B. Jelcino valdymo metu, Abramovičius tapo Boriso Berezovskio dešiniąja ranka ir 90-ųjų pradžioje, per vadinamąsias „dalybas“, jam atiteko didžiuliai turtai. Tų pasidalinimų dėka susiformavo oligarchų sluoksnis, kurie šiuo metu glaudžiai bendradarbiauja su Rusijos valdžia ir valdo didžiules korporacijas.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. lapkričio 22 d., perskaityta 855 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos