ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausios išgalvotos asmenybės

Kas jungia žymųjį rašytoją Marką Tveną ir legendinį Lotynų Amerikos svieto lygintoją Zoro? Ogi tai, jog abu šie žmonės – išgalvotos asmenybės. Vienaip ar kitaip šie du personažai paįvairindavo savo aplinkos, o vėliau ir viso pasaulio žmonių kasdienybę. Nors jau sunku ir pasakyti kuo šie personažai paremti, štai sąrašas įdomiausių išgalvotų asmenybių.

Robinas Hudas
Angliškas personažas daugeliui žmonių atrodo tikras. Žaliais apdarais pasidabinęs ir lanku bei strėlėmis ginkluotas herojus nušokdavo nuo medžio šakų ir iš turtuolių atimdavo aukso maišą ir jį padalindavo vargšams. Deja, tokio individo tikriausiai niekad nebuvo, jis tesukurdavo viltį Anglijos vargšams, kurie tuo metu labai kentėjo nuo didikų priespaudos. Jo kovas Šervudo miške prieš Notingemo šerifą įamžino literatūra bei ekranizacijos.

Tomas Kolinsas
Klubų lankytojai bei kokteilių mėgėjai jau žino apie ką eina kalba. Tai vienas seniausių JAV virtuvės alkoholinių kokteilių daromas iš džino ir gazuoto limonado. Dabar dedama ir sirupo bei citrinos arba jos sulčių. Pagal savo pavadinimą ir išgarsėjimo istoriją žiniasklaidoje pasklido mitas, kad tai Tomo Collinso išradimas. Tačiau vienas baras pagaminęs šį gėrimą panaudojo puikią marketinginę taktiką. Maždaug 1874 metais Pensilvanijoje ir Niu Jorke reklamos agentai klausdavo žmonių: „Ar matėte Tomą Kolinsą?“, pašnekovai suklusdavo, tačiau atsakydavo, kad jo matyti neteko. Agentas tada jiems parodydavo, kad Kolinsą galima rasti už kampo arba gatvės gale, puikiame bare.

Šerlokas Holmsas
Turbūt žymiausias visų laikų seklys, Šerlokas Holmsas yra fiktyvus personažas. Jį sugalvojo rašytojas A.Konanas Doilis. Tačiau istorijos apie šį detektyvą parašytos taip įtikinamai ir vaizdingai, kad vienu metu sklandė konspiracijos teorijos, jog rašytojas tiesiog pakeitė seklio vardą. Deja, jokių įrodymų apie tokį išskirtinį veikėją XIXa. pabaigos Londone – nėra. Tad filmų mėgėjai ir skaitovai turėtų įvertinti A.Konano Doilio kūrybingumą.

Zoro
Dar vienas svieto lygintojas. Zoro, kaip ir Tadas Blinda ar Robinas Hudas – banditas, kurį mylėjo vargšai ir nemėgo turtingi valdininkai bei piktadariai. Lotynų Amerikos didvyris sukurtas 1919 metais, nors jo žygdarbiai vyko Ispaniškos Kalifornijos laiku, Los Andželo regione 18-19 amžių sandūroje. Itin nelygybės kamuotai kolonijai toks personažas labai tiko ir „lapė“ (ispaniškai zorro – lapė) gimė amerikiečių rašytojo J. McCulley vaizduotėje. Vėliau personažas pateko į komiksus, kelias ekranizacijas ir tapo kultine klasika.

Džordžas Orvelas
Dauguma ekonomikos, filosofijos bei socialinių mokslų studentų jau ankstyvame studijų etape susipažįsta su Dž. Orvelo „Gyvulių ferma“ bei „1984“. Tai – žymiausi rašytojo kūriniai. Savo gyvenimo laikotarpiu jis nagrinėjo socialinę nelygybę, labai stengėsi apžvelgti priespaudą, palaikė socialistines idėjas. Tačiau dėl savo idėjų prieštaringumo Dž. Orvelas privalėjo apsigaubti paslapties šydu. Tiesa, Dž.Orvelui tą padaryti būtų buvę sunku, nes ir tai jau nėra tikras kūrinių autoriaus vardas. Iš tikro, visiems žinomų veikalų autorius gimė Eriko Artūro Bleiro vardu.

Markas Tvenas
Tomo Sojerio nuotykiai ir Didieji Amerikietiški nuotykiai, geriau žinomi kaip Heklberio Fino nuotykiai mūsų platumoje – garsiausi rašytojo Marko Tveno darbai. Nepaisant to, kad buvo kilęs iš pietinės valstijos Samuelis Langhornas Klemensas (toks buvo tikrasis rašytojo vardas) turėjo pakankamai liberalų ir progresyvų požiūrį į pasaulį. Maloniai pasisakydavo apie indėnus, gana aršiai gynė vergovės panaikinimą ir juodaodžių emancipaciją. Pseudonimo Markas Tvenas kilmė nėra aiški, tačiau po didžiąja dalimi savo darbų rašytojas nepasirašinėjo tikruoju savo vardu.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 08 d., perskaityta 752 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos