ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Geriausi siaubo filmai

Ramiam vakarui namuose, kada liekate vieni ar kai pasikviečiate draugų bei artimųjų, viena smagiausių pramogų gali tapti siaubo filmo žiūrėjimas. Intriga, stiprios emocijos bei nuolatinis buvimas „ant ribos“ žiūrėjimą pavers ne tik procesu, bet ir linksma atrakcija. O tam, kad žiūrėtumėte kokybišką siaubo filmą – peržvelkite šį sąrašą ir pasirinkite klasikinius hitus arba naujus, daug uždirbusius siaubo filmus!

Švytėjimas (The Shining) 1980m.
Vaidina: J.Nicholson, S.Duvall, D.Lloyd
Režisierius: S.Kubrick

Pagal Styveno Kingo romaną sukurtas ir legendinio Stenlio Kubriko ekranizuotas „Švytėjimas“ spėjo tapti kulto klasika. Filmo siužetas sukasi aplink šeimą, kuri išvyksta į atokų kampelį kalnuose peržiemojimui ir imasi prižiūrėti tuščią viešbutį. Viešbutis pilnas tamsių paslapčių ir pagrindinis veikėjas Džekas, kurį įkūnija Dž.Nikolsonas, po truputėlį ima netekti sveiko proto bei pradeda persekioti ir kėsintis nužudyti savo šeimą.

Tas (It) 2017m.

Vaidina: B.Skarsgard, J.Lieberher, F.Wolfhard
Režisierius: A.Muschietti

Tiesa, tai jau antroji šio S.Kingo romano ekranizacija, praeita – išleista 1990 m., tačiau nesulaukė didelio kritikų pripažinimo. Tarp tamsios satyros ir įtempto siaubo liniją brėžiantis Tas unikalus tuo, kad pagrindiniai veikėjai – vaikai, kurie patenka į itin tamsių ir pavojingų įvykių sūkurį. Mažame Meino valstijos miestelyje paslaptingas požemių klounas pagrobia mažą berniuką. Berniuko brolis su draugais pradeda ieškoti pagrindinių kaltininkų ir kitų dingstančių vaikų bei atidengia tamsias miestelio praeities paslaptis.

Košmaras Guobų gatvėje (A Nightmare on Elm Street) 1982m.
Vaidina: R.Englund, H.Langenkamp, J.Saxon
Režisierius: W.Craven

Fredį Kriugerį matę ar bent girdėję yra dauguma filmų entuziastų ar pop kultūros mėgėjų. Tai- ikona. Šiame devintojo dešimtmečio siaubo filme, būrelį paauglių terorizuoja paslaptinga pabaisa, kuri ateina į jų sapnus ir ginkluota peiliais ant pirštų, žudo juos vieną po vieno. Atrodytų, kad tai nėra taip blogai, juk jie miršta tik sapne, tačiau, jeigu Fredis jus nužudo sapne, jūs mirštate ir tikrame gyvenime, tad paaugliai neriasi į paslaptingą, įtemptą bei pavojingą istoriją.

Penktadienis 13-ta (Friday the 13th) 1980m.

Vaidina: B.Palmer, K.Bacon, A.King
Režisierius: Sean S. Cunningham

Jason‘o Vorhees‘o vardą galbūt žino ne visi, tačiau ledo ritulininko kauke veidą prisidengusį, stambų, šlubą ir ginkluotą žudiką pažįsta visi. Penktadienis 13-ta turbūt sukūrė modernaus siaubo filmo žudiko prototipą ir davė kelią savo vardo frančizės ateičiai. Šioje dalyje pasakojama apie prie ežero įsikūrusią stovyklavietę, kuri vėl atidaroma po baisių ir kruvinų incidentų įvykusių praeityje. Užklupus lietui, tovyklos vadovai pradeda mirti itin kruvinomis mirtimis. Užsigesinkite šviesą ir mėgaukitės šiurpu bėgančiu per nugarą, kada Džeisonas pasiglemžia dar vieną auką. Ar jį kas nors sustabdys?

Išvarymas (The Conjuring) 2006m.

Vaidina: V.Farmiga, P.Wilson, R.Livingston
Režisierius: J.Wan

Jeigu devintasis dešimtmetis turėjo „Košmarą Guobų gatvėje“ ir „Švytėjimą“ tai 2000-ieji neatsilieka ir gali pasiūlyti „Išvarymą“ bei „Skambutį“ kaip lygiaverčius atsakus kultinei siaubo klasikai. „Išvarymo“ konceptas kiek panašus į „Egzorcisto“, tačiau pats filmo tempas gerokai skiriasi. Du paranormalių reiškinių tyrinėtojai atvyksta į užmiesčio namą pas šeimą, kurią kankina ir terorizuoja paslaptinga tamsos būtybe. Paaiškėja, kad tai tikrų tikriausia demono dvasia, o kovoti su ja pasirodo labai sunku. Taip pat labai kokybiškai ekranizuota ir antroji "Išvarymo" dalis.

Paukščiai (The Birds) 1960m.
Vaidina: R.Taylor, T.Hedren, S.Pleshette
Režisierius: A.Hitchcock

Paukščiai galima sakyti iškėlė siaubo filmų žanrą į pop kultūros paviršių. Alfredas Hičkokas buvo tikras siaubo filmų genijus ir tą aiškiai mato kiekvienas „Paukščių“ žiūrovas. Filmo siužetas iš pradžių galbūt ir gali pasirodyti keistas ar net lėkštas, tačiau ekranizacija įtraukia ir sukausto visas 119 minučių. San Francisko apylinkėje paukščiai ima keistai elgtis. Pradžioje žuvėdros pradeda puldinėti ir baksnoti veikėjos galvą, tačiau vėliau viskas įgauna tamsesnį atspalvį ir paukščiai pavirsta į žudikus, varančius veikėjus ir visą apylinkę į neviltį.

Egzorcistas (The Exorcist) 1973m.

Vaidina: L.Blair, J.Miller, M.von Sydow
Režisierius: W.Friedkin

Niekas net negalėtų pagalvoti, kad mažos mergaitės viduje apsigyvens demonai iš pragaro gelmių. Lėtai užgrobdamas jos kūną demonas ima lįsti į paviršių ir apsėsta mergaitė pasidaro nebesuvaldoma. Pakviestas kunigas siekia išvaryti patį velnią, tačiau pastarasis neketina pasiduoti be kovos. Užverda mūšis ir žiūrovai apdovanojami ikoniškomis ir be galo intensyviomis siaubo scenomis, kurios tikrai įstringa atmintyje.

Skambutis (The Ring) 2002m.
Vaidina: N.Watts, M.Henderson, D.Dorfman
Režisierius: G.Verbinski

Yra siaubo filmų, kurie išgąstį bei siaubą sukelia žiauriais vaizdais, krauju bei šokiruodami (Pjūklas, Kurvinos skerdynės Teksase, Nakvynės namai ir t.t.), tačiau bene visi žiūrovai ir kritikai sutinka, kad didesnį siaubą varo ilgai vystoma įtampa. Toks, pilnas įtampos ir yra „Skambutis“. Puikiai pastatyto filmo istorijoje atsiranda keista vaizdajuostė, kuri pilna keistų ir nerišlių, bet kraupių vaizdų nuotrupų. Ją peržiūrėję žmonės iškart gauna skambutį, pakėlus ragelį balsas perspėja, kad jie mirs po septynių dienų. Taip ir atsitinka iki kol žurnalistė nusprendžia išsiaiškinti kas gi žudo paauglius Ramiojo vandenyno pakrantėje.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. vasario 08 d., perskaityta 1 355 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos