ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Kodėl telefonų baterijos tokios silpnos?

Išmanieji telefonai yra neatsiejama gyvenimo dalis kiekvienam iš mūsų. Jie tampa vis galingesni, išmanesni ir tobulesni, tačiau vienas dalykas kuris beveik nesikeičia jau eilę metų erzina visus - greitai išsikraunančios ir nepatikimos išmaniųjų telefonų baterijos. Šis telefonų trūkumas netgi sukūrė atskirą rinką kitoms prekėms - nešiojamoms baterijoms, kurios tapo gana populiariu aksesuaru tarp daugelio išmaniųjų telefonų turėtojų. Kiekvienas naujai išleistas telefono modelis turi vis stipresnį procesorių, geresnę vaizdo kamerą, daugiau atminties ir t.t., tačiau vis tiek žada gana trumpą baterijos tarnavimo laiką, kuris be visa ko, dar yra ir negarantuotinas, o tik preliminarus.

Vidutiniškai ličio jonų baterija yra gaminama atlaikyti nuo 300 iki 500 krovimo ciklų ir dauguma iš mūsų savo telefoną krauname kiekvieną mielą dieną, tad pagalvokite, kiek ilgai galėsite kokybiškai naudotis savo telefonu? Kiek daug kainuos keisti savo išmanųjį telefoną dažniau nei kas metus, jei norėsite juo naudotis kartu su savimi nesinešiojant išorinio energijos šaltinio?

Problema slypi tame, kad šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose sumontuotos baterijos yra ne kas kita, kaip produktas sukurtas 1997 metais, dar praeitame tūkstantmetyje. Tai reiškia, kad tiek metų nebuvo atlikta jokių svarbių patobulinimų. Tų laikų telefonams tokios baterijos pakakdavo per akis - aparatą būdavo galima krauti kartą per savaitę ar dar rečiau, tačiau dabar, kai išmanieji telefonai turi tokius stiprius procesorius ir atlieka daug funkcijų, energija iš baterijos išeikvojama neįtikėtinai greitai.

Kaip bebūtų, teigti, jog telefonų baterijos visiškai netobulėja - negalima. Naujasis iPhone 7+ gali pasigirti beveik valanda ilgesniu veikimo laiku, nei jo pirmtakas iPhone 6+, tad tai byloja apie akivaizdų progresą. Šių dviejų telefonų baterijų talpa pasikeitė gana nedaug - nuo 2750 mAh iki 2900 mAh, tačiau baterijos talpa nėra vienintelis veiksnys apsprendžiantis tai, kiek ilgai galėsite naudotis telefonu. Labai svarbus ir faktorius, kiek energijos atlikti įprastoms užduotims sunaudoja pats aparatas. Ir nors baterijų tobulinimas ir jų talpos plėtimas yra itin sunkiai įgyvendinimas, gamintojai visuomet gali tobulinti ir optimizuoti savo įrenginius, jog šie išsiverstų su mažiau elektros energijos, tokiu būdų prailgindami telefono veikimą vieno krovimo cikle. Pateikus šį faktą, galima lengvai paaiškinti naujojo iPhone pranašumą - nors baterijos talpa pagerėjo neženkliai, naujojo procesoriaus poreikis energijai sumažėjo trečdaliu - rezultate turime papildomą valandą naudojimosi laiko.

Kiekvienais metais kompiuterių bei telefonų gamintojai tobulina savo produktus ir sugeba išleisti mechanizmus, kurie su mažiau energijos gali nuveikti daugiau. Bet tai vis tiek neišsprendžia problemos, kuri slypi pačiose baterijose - jos greitai išsidėvi, t.y. gali atlaikyti tik tam tikrą krovimų ciklą. Grįžtant prie jau minėto pavyzdžio, po 1000 krovimų, jūsų iPhone baterija lieka tik su maždaug 80 proc. originalios savo talpos. Tai ir yra atsakymas į klausimą, kodėl telefonų baterijos tokios silpnos. Išmanieji telefonai naudoja pažangiausias technologijas, kai tuo tarpų jų baterijos, pagrindinis energijos šaltinis, beveik nepasikeitė nuo to, kas buvo pristatyta rinkai prieš keletą dešimtmečių. Tad net jei naujo telefono baterijos gyvavimo laikas ir atrodo pakankamai įspūdingai, aktyviai naudojamas aparatas praras savo savybes greičiau nei per metus. Mokslininkai aktyviai dirba ties šiuo klausimu ir bando surasti optimaliausią sprendimą, tačiau jiems sekasi sunkiai, tad bent jau artimiausiu laiku nesitikėkite išvysti telefonų su pažangą padariusiomis baterijomis.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 17 d., perskaityta 617 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos