ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Kaip pasiruošti atominiam sprogimui?


Nors oficialių patvirtinimų tam nėra, daugelis tikriausiai sutiktų jog šiuo metu pasaulyje vyksta šaltasis karas bei ginklavimosi varžybos - Š. Korėja, Amerika, Rusija, artimųjų rytų šalys ar net Azijos gigantės (Kinija, Indija), gyvena didžiulėje įtampoje ir galanda ginklus. Atominio išpuolio tikimybė auga kiekvieną dieną, tad nors Lietuva ir nėra tarp pirminių taikinių atominės bombos nusileidimui, žinoti ką daryti atominio išpuolio atveju pravers kiekvienam.

Tokiu atveju, jei mieste kuriame gyvenate nukristų atominės bombos galvutė turinti bent 10 kilotonų naikinamąją galią, iškart žūtų per 50 procentų žmonių esančių 3 kilometrų spinduliu nuo sprogimo epicentro. Jie tiesiog sudegtų gyvi arba žūtų nuo daugybinių sužalojimų, sukeltų sprogimo galios. Kaip matote, net jei jums ir labai nepasisektų atsidurti netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje, šansai išgyventi pirmąsias sprogimo akimirkas gana dideli. Kaip jums pavyks saugoti savo gyvybę ir sveikatą priklauso tik nuo to, ar būsite tinkamai tam pasiruošę.

Jei esate itin turtingas žmogus ir galite skirti daug lėšų šiam blogiausiam scenarijui, galite tiesiog įsirengti požeminį bunkerį su visa reikiama įranga ir maisto atsargomis, kuris beveik garantuotų šansus išgyventi ir išsaugoti savo sveikatą. Gaila, tačiau tokią tikimybę turi tik keletas išrinktųjų, o visiems kitiems tenka planuoti kitokius, pigesnius ir prieinamesnius išgyvenimo scenarijus.

Pradėkime nuo maisto ir vandens atsargų - žmogaus gyvybei palaikyti tiesiog būtinų atributų. Atominio išpuolio atveju sutriktų visos funkcionuojančios visuomenės galimybės, todėl šansai, jog tiesiog nukeliausite iki artimiausios parduotuvės ir nusipirksite sau maisto yra niekiniai. Kokie pagrindiniai kriterijai atsargos maistui? Kuo daugiau kalorijų ir kuo ilgesnis galiojimo laikas. Kalorijos reikalingos tam, kad prisotintumėte savo kūną ir turėtumėte energijos, o ilgas galiojimo laikas padės išgyventi tuo atveju, jei savo namuose ar slėptuvėje teks praleisti labai ilgą laiką. Natūralu, kad šiuos kriterijus geriausiai atitinka konservuotas maistas. Pasirūpinkite, kad jūsų lentynose netruktų ryžių, įvairių grūdų, medaus, cukraus, konservuotų pupelių, makaronų, pieno miltelių, avižų, džiovintų daržovių ir vaisių, taip pat įvairiausių mėsos, žuvies ar paukštienos konservų. Visos maisto atsargos turėtų būti laikomos vėsioje ir tamsioje vietoje. Taip pat nepamirškite ir skardinių atidarytuvo, be kurio kai kurios maisto atsargos gali tapti bevertėmis.

Žinoma, nusipirkti tiek maisto vienu metu ir pasidėti į saugyklą pasiryš ne kiekvienas, todėl rekomenduojame susidaryti maisto produktų sąrašą ir kas kartą apsipirkinėjant papildyti savo atsargas bent vienu nauju produktu - tokiu būdu po truputį sukaupsite reikiamą rezervą. Skirkite ypatingą dėmesį vandeniui - suaugusiam žmogui jo reikia tarp 3 - 4 litrų geriamo vandens kiekvieną dieną. Pirkti vandenį buteliuose neekonomiška, todėl rekomenduojame įsigyti didelius vandens bakus, ir juose laikyti švarų vandenį. Jei neturite begalės vietos vandens atsargoms sandėliuoti, jo jums pradės trukti jau po kelių savaičių izoliuotomis sąlygomis, todėl pravartu turėti profesionalų vandens distiliatorių, kurio būtų galima išvalyti vandenį nuo radiacijos ir kitų taršalų po atominės katastrofos.

Susisiekimas su išoriniu pasauliu taip pat labai svarbu - pasirūpinkite radijo stotele. Geriausia, jog radijo stotelė būtų su saulės baterijomis, tačiau jei negalite tokios sau leisti, tiks ir įprastinė radija su AA tipo baterijomis. Tokiu atveju pasirūpinkite ir atsarginėmis baterijomis. Galingas švilpukas taip pat gali praversti, o mobilusis telefonas su bent keletu išorinių baterijų yra tiesiog būtinybė. Neaišku, ar pagalbos tarnybos vis dar dirbtų po atakos (viskas priklauso nuo situacijos), bet turite būti tam pasiruošę.

Neatmeskite galimybės, jog sprogimo metu būsite sužeistas, todėl bent minimali vaistinėlė ir medikamentai yra tiesiog būtini. Jei nenorite gaišti daug laiko, galite tiesiog nusipirkti automobiliams skirtą privalomąją pirmosios pagalbos vaistinėlę, tačiau galite viską pirkti ir atskirai - bintą, medicinines žirkles, pirštines, termometrą, vatos, šiltą užklotą. Jei neturite pakankamai medicininių žinių, pasirūpinkite bukletu ar knygute, kurioje būtų paaiškinta kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą. Galiausiai, jei vartojate kokius nors vaistus, jų atsargų taip pat turėtų būti jūsų saugykloje.

Galiausiai, pasirūpinkite tam tikrais daiktais kurių galite neturėti namuose, tačiau galinčių itin praversti įvairiose situacijose - veido kaukė, bent elementarus respiratorius, žibintuvėlis su atsarginėmis bakterijomis, lipni juosta, replės, atsuktuvas, reguliuojamas raktas.

Po atakos sekite žinias visais galimais kanalais - televizija, internetu, telefonu, radijo bangomis. Įvertinkite situaciją ir riziką bei priimkite racionalų sprendimą - likti namuose ar evakuotis iš atakos zonos.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 27 d., perskaityta 1 136 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos