ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausi dvarai Lietuvoje

Keliauti po Lietuvą ir pažinti savo kraštą – viena populiariausių pramogų šiomis dienomis. Lankytinų vietų čia nestinga, tačiau jei pajūris, sostinė, visi muziejai ir parkai jau aplankyti, siūlome pamatyti didingus, istoriją menančius dvarus.

Raudondvario dvaras
Kauno rajone įsikūręs, XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nemuno ir Nevėžio santakos. Pagrindinė  puošmena - pilies rūmai su bokštu, kartu su oficinomis, oranžerija, arklidėmis bei ledaine sudaranti Raudondvario dvaro ansamblį. Turistai kviečiami apsilankyti renovuotoje pilyje vykstančiuose koncertuose, valstybinių švenčių minėjimuose ar konferencijose. Oranžerijoje įsikūręs restoranas siūlo paragauti gardžių patiekalų, o visus besidominčius menu, užsukti į menų inkubatorių.

Trakų Vokės dvaras
Trakų Vokės dvaro sodyba – architektūros paminklas, turintis neoklasicizmo, neogotikos ir eklektikos stiliaus elementų, įsikūręs Trakų Vokėje. Daugelis išlikusių pastatų, tokių kaip rūmai, puošti kolonomis, varpinė, koplyčia ir vienintelės Lietuvoje arklidės, turinčios neobarokinių bruožų, buvo pastatyti dvaro klestėjimo laikais, valdant Tiškevičių giminei. Dvaro grožis buvo įvertintas ir kino kūrėjų, jame filmuoti kino juostos  „Karas ir taika“, „Ana Karenina“ bei kiti. Trakų Vokės dvare organizuojamos ekskursijos, vyksta muzikos koncertai, parodos ir kiti visuomeniniai bei privatūs renginiai.

Burbiškio dvaras
Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero įsikūrę rūmai, iškart patraukia dėmesį savo elegancija ir prabanga. Neoklasicizmo epochos perlas, šiuo metu yra tiksliai atkurtas pagal 1853 metų duomenis -  išlikusius planus, brėžinius bei nuotraukas. Lankytojus stebina dvare įrengtas Cigarų kambarys, prabangios salės, lubų ir sienų tapybos darbai ir autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis.  Pastarosios – reta interjero puošmena, kurios analogą galima pamatyti tik Lietuvos Prezidentūroje. Dvare turistams siūlomos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, organizuojami įvairūs koncertai, parodos ir seminarai.

Užutrakio dvaras
Dvaras ir parkas įkurtas ant Galvės ežero kranto, suteikia galimybę pajusti  XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Rūmai dekoruoti prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais, o iš paviljonais karūnuotos terasos atsiveria vaizdas į Galvės ežerą su salomis. Šiandien Užutrakio dvaro sodyba yra viena labiausiai lankytinų regiono vietų, pritraukianti lankytojus įspūdingais rūmais, atkurtu parku su tvenkiniais, vietiniais ir atvežtais augalai, skulptūromis bei originalia Mergelės Marijos kopija, rengiamais kamerinės muzikos vakarais bei kitais kultūros renginiais. Labiausiai turistus žavi pusiasalio gale, priešais Galvės ir Skaisčio ežerų santaką įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Trakų pilį.

Bistrampolio dvaras
Pavadintas pagal savininkų Bistramų pavardę, vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, egzistavęs nuo XV a. pabaigos. Ilgą laiką jo niekas neprižiūrėjo, parkas ir  statiniai nyko. Naujam gyvenimui prikeltas, dvaras tapo turizmo ir kultūros centru, čia kiekvieną vasarą vyksta jau tradiciniu tapęs Bistrampolio festivalis. Prabangus viešbutis centriniuose rūmuose, restoranas, rūmų menės, žirgynas bei parkas, su aptvare besiganančiais danieliais, kurie ypač mėgsta duonos paketus iš restorano, traukia lankytojus visus metus. Unikalioje koplyčioje eksponuojamas autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis.

Rokiškio dvaras
Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus) ne veltui vadinami Aukštaitijos architektūros perlu. Tai vienas iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje, sudarytas net iš 16 pastatų su didžiuliu parku. Dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, su daugiau nei 100 tūkst. eksponatų, veikia dvaro kultūros, Rokiškio krašto istorijos, prakartėlių ir  unikalių L. Šepkos medžio darbų, ekspozicijos. Be dailės parodų, klasikinės muzikos koncertų, plenerų, atvykusieji, kviečiami išbandyti edukacines programas - žvakių liejimo, audimo, kalvystės, juostų pynimo, sūrio gamybos ir kt.

Taujėnų dvaras
Ukmergės rajone įsikūręs, jau nuo XVI a. antros pusės minimas dvaras, gali pasidžiaugti turtinga istorija. Čia kadaise šeimininkavo kunigaikščiai Radvilos, viešėjo Rusijos caras Aleksandras I ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Ilgą laiką Taujėnų dvaro sodyba merdėjo, rūmų interjeras buvo sunaikintas karų ir pokario metais. Šiuo metu renovuotas dvaras su nuostabiu parku, kviečia lankytojus apžiūrėti dvaro teritoriją, apsilankyti šventėse, renginiuose.

Plungės dvaras
Tikrąjį aukso amžių Plungės dvaras išgyveno valdant kunigaikščiui Mykolui Oginskiui. Pastarasis pastatė madingus neorenesansinio stiliaus rūmus, kuriuose įkūrė dvaro orkestro mokyklą. Čia mokėsi garsus dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Lankytojams siūloma apžiūrėti pagrindinius dvaro rūmus, kurių didžiausias grožis atsiveria nuo žirgyno, juose įsikūrusį Žemaičių dailės muziejų, aplankyti oficinas, oranžeriją, užtvanką su kriokliu, pasivaikščioti po parką su tvenkiniais.


Nuostabaus grožio architektūros paminklai, taip pat laukiantys Jūsų, apsilankymo:

Kretingos dvaras

Žagarės dvaras

Pakruojo dvaras

Paežerių dvaras

Žeimių dvaras

Zyplių dvaras

Antazavės dvaras

Jašiūnų dvaras
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. birželio 06 d., perskaityta 2 700 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos