ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Honkongas - Kinija, bet ne Kinija

Honkongas, tiksliau Honkongo specialusis administracinis regionas, arba tiesiog Siangangas - tai specialioji Kinijos administracinė teritorija. 1842–1997 metais Honkongas priklausė Jungtinei Karalystei, o 2047 metais bus pilnai integruotas į Kiniją. Tai numato 1984 metais pasirašyta sutartis tarp Kinijos ir Jungtinės Karalystės. Honkongas susideda iš trijų dalių: 1) Honkongo salos, esančios pietinėje Honkongo dalyje, 2) Kauluno (miesto dalies) 3) Naujųjų teritorijų, į kurias įeina ir 235 aplinkinės salos.

Šiek tiek istorijos ir dabarties
Laikotarpį, kai Honkongo sritis bei miestas priklausė Anglijai, glaustai bet vaizdžiai aprašė Honkongo kolonijos amžininkas rašytojas Žiulis Vernas: „Honkongas yra salelė, kurią valdo Anglija nuo 1842 metų karo. Per kelerius metus Didžioji Britanija pastatė čia nemažą miestą ir įsteigė Viktorijos uostą. Ta salelė yra netoli tos vietos, kur Kantono upė įteka į jūrą. [...] Honkongas, kaip ir galima buvo laukti, paėmė prekybos kovoje viršų, ir dabar didesnė dalis kinų prekių perkant ir parduodant eina per tą anglų miestą. Čia anglai pasitiekė dokų, ligoninių, visokių sandėlių, pastatė gotikos katedrą, gatves išklojo asfaltu, ir dabar, žiūrėdamas į tą miestą, pasakytum, kad tai ne Kinijos, bet Anglijos miestas, kuris, apėjęs visą Žemę, nustojo Kinijoje.“ Honkongas, kaip britų kolonija, kurį laiką buvo okupuotas Japonijos: nuo 1941 iki 1945 metų. Honkongo salą Čingų dinastija perleido Jungtinei Karalystei po Pirmojo Opijaus Karo, vykusio 1939-1942 metais. Kinijai su atitinkamomis laisvėmis Honkongas grąžintas 1997 metais. Netruks po šio įvykio Honkongo ekonomika buvo stipriai paveikta Azijos finansinės krizės. 2003 metais Honkongas nemaloniai nukentėjo nuo sunkaus ūminio respiracinio sindromo (SARS). Visiškos nepriklausomybės ar didesnės laisvės siekis - jau daugelį dešimtmečių Honkongui opi tema. 2016 metais atlikta apklausa parodė, jog tik 17.8% gyventojų laiko save Kinijos piliečiais, tuo tarpu 41.9% vadina save Honkongo piliečiais.

Ką aplankyti Honkonge
Visa Honkongo sritis, o ypač miestas - itin turistų mėgiamos vietos. Honkongas daugeliui keliautojų tampa persėdimo tašku, kuomet skrendama lėktuvais. Čia turistai ar verslo svečiai neturi kada nuobodžiauti. Mieste ant kiekvieno kampo gausu restoranų, tematinių parkų, parduotuvių bei kitokių atrakcijų. Honkonge nuo 2005 metų veikia Disneilendas. Neregėtų vaizdų ištroškę keliautojai gali apžiūrėti įspūdingąjį Tsing Ma tiltą, spalvigą Mongkoko paukščių turgų, margaspalves gėlių turgavietes ar Žvaigždžių alėją, sukurtą pagal Holivudo Šlovės alėjos idėją.

Visuomenė
Honkonge yra dvi oficialios kalbos: kinų ir anglų. Didžiąją gyventojų dalį sudaro kinai, gyvena daug filipiniečių, indoneziečių. Honkongas užima ketvirtą vietą tarp tankiausiai apgyvendintų vietų visame pasaulyje: Honkonge gyvena virš septynių milijonų gyventojų. Čia žmonės gyvena ilgai ir tikriausiai laimingai. Be to Honkongo regionas pirmauja dangoraižių skaičiumi visame pasaulyje. Honkongo gyventojai savo būdu ir papročiais giminingi daugeliui kaimyninių tautų, bet turi ir savo išskirtinumų. Jie puoselėja tradicijas, bet kartu žengia koja kojon su laiku. Honkongiečiai turi savų keistenybių, pavyzdžiui, vietiniai gyventojai laiko svarbia Fengšui praktiką, vyriausybė net kompensuoja žalą tiems gyventojams, kurie gyvena vietovėse, nesuderinamose su Fengšui.

Ekonominė ir politinė padėtis
Honkongas turi atskirą nuo Kinijos politinę ir ekonominę sistemą. Bendrai su Kinija sprendžia tik gynybos ir užsienio reikalų klausimus. Atskirai nuo Kinijos Honkongas priklauso tokioms tarptautinėmis organizacijomis kaip APEC, Pasaulio Prekybos Organizacija, Tarptautinis Olimpinis Komitetas. Kadangi Honkongas nėra suvereni valstybė, jis nepriklauso Jungtinių Tautų Organizacijai, tačiau iš dalies dalyvauja jos veikloje. Honkongas pasižymi žemu korupcijos lygiu, čia steigiasi daug didelių tarptautinių kompanijų. Pagrindinis Honkongo ekonomikos variklis - paslaugų sfera. Honkongo doleris yra tryliktoje vietoje tarp labiausiai prekiaujamų valiutų. Nors Honkongas nebėra Anglijos kolonija, Jungtinė Karalystė palaiko tvirtus ryšius su Honkongu, čia yra daug britų korporacijų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2018 m. sausio 16 d., perskaityta 2 119 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos