ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausios Lietuvos vietos (I dalis)

Šiame keturių dalių cikle apžvelgsime gražiausias Lietuvos vietas, kurias kiekvienas privalote pamatyti. Kaip tokia maža valstybė galime pasidžiaugti, jog turime tikrai daug dėmesio vertų gamtos ar žmogaus kurtų paminklų. Jie išsibarstę po visą teritoriją: nuo Vilniaus iki pajūrio, nuo Suvalkijos laukų iki Aukštaitijos ežerų. Visi šie gražūs objektai yra visai netoliese Jūsų, todėl nedvejokite ir leiskitės į pažintinę kelionę po Lietuvą.

Kuršių nerija
UNESCO pasaulio pavelde esanti Kuršių nerija tituluojama kaip viena gražiausių Lietuvos ir viso pasaulio vietų. Vasarą čia atvyksta ne tik turistai iš Lietuvos, bet ir iš visos Europos. Itin vokiečių, rusų ir kitų mūsų kaimynų pamėgta poilsio vieta žavi savo nuostabia gamta. Čia apstu pušynų, nuostabių paplūdimių ir žavių poilsiaviečių. Dauguma čia atvykstančių turistų apsistoja Nidoje, Juodkrantėje arba Pervalkoje - mažuose, šiltuoju sezonu klestinčiuose kurortuose.

Kuršių nerija susiformavo prieš 3 tūkstančius metų, o šiuo metu jos teritoriją per pusę dalinasi Lietuva ir Kaliningradas. Gaila, bet dabar jos grožio išlikimui atsirado grėsmė. Bene pagrindinis traukos objektas kopos po truputį slenka ir byra, todėl dedamos didelės pastangos norint išsaugoti nuostabiosios Kuršių nerijos žavesį – smėlio kopas.

Užupio Respublika
Lietuviškos bohemos šerdis – Užupis. Iš tiesų tai Vilniaus miesto rajonas, kurį galima rasti einant į rytus nuo senamiesčio. Pakankamai uždara miesto dalis išsiskiria savo unikalia kultūra, architektūra bei visad garsėjo savo gyventojais. Tarpukariu didžioji dalis populiacijos, miestą valdant lenkams, buvo žydai. Tad po holokausto šis rajonas tapo pakankamai tuščias, o sovietmečiu buvo užleistas, apgyvendintas valkatų ir socialinėje atskirtyje gyvenančių žmonių.

Dėl to, jog čia stovi Vilniaus dailės akademija, Užupis įgijo menininkams svarbaus rajono reputaciją. Čia pradėjo burtis kultūrinio sluoksnio elitas, apie Užupį parašytos knygos kaip „Tūla“, o niūri rajono atmosfera įkvėpdavo kūrėjus daryti tai, ką jie daro geriausiai – kurti. Šiuo metu Užupis „atsigauna“ – daug kas remontuojama, tvarkoma užleista infrastruktūra, o įvažiuojant visada pasitinka užrašas „Užupio Res Publika“, tačiau šis rajonas dar ilgai išlaikys grubios, niūrios sovietinėje priespaudoje gyvenusių menininkų kasdienybės toną.

Gedimino kalnas
Tai yra viena iš ikoniškiausių sostinės Vilniaus ir visos Lietuvos vietų. Pats kalnas stovi miesto centre, o senovėje ant jo stūksojo pilis, gynusi miestelėnus ir kunigaikščius nuo priešo. Šiandien ant kalno te išlikęs tik Gedimino pilies bokštas, kurio vaizdas taip giliai įsikirtęs kiekvienam lietuviui, kad jį pasirinko Vilniaus valdžia, kaip savo naująjį logotipą.

Vilniaus aukštutinės pilies bokšto kalnas atveria puikią panoramą į miesto centrą ir leidžia pamatyti tokias vietas, kurių, stovėdami neaukštai, paprasčiausiai nepamatytumėte. Apipintas legendomis kalnas simbolizavo Lietuvos laisvę nuo pat senų senovės. Tačiau dabar dėl abejotinų valdžios sprendimų ir nepalankių oro sąlygų kalnas ėmė slinkti, iškilo grėsmė piliai bei kraštovaizdžiui. Skubėkite pamatyti šį nuostabų objektą, nors ir reikėtų tikėtis, kad visos bėdos greitai bus išspręstos ir vienas iš tautos simbolių liks stovėti, kaip stovi jau kelis šimtmečius.

Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia
Tikras Baroko epochos šedevras, stovintis Antakalnio mikrorajone, Vilniuje – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia. Ji itin žavi krikščionis ir visus 17 a. architektūrą mylinčius žmones visame pasaulyje. 17 a. didikų Pacų lėšomis buvo pradėti statyti šie baroko stiliaus maldos namai. Prie jos dizaino dirbo daug genialių ir itin talentingų italų architektų – tas matosi vien pažvelgus į bažnyčią iš išorės, o įžengus vidun belieka netekti žado. Tai tikrai vienas nuostabiausių pastatų ne tik bažnyčių tarpe, bet ir visoje Lietuvoje.

Tarpukariu, kada Lenkija buvo okupavusi Vilniaus kraštą, čia būrėsi labai daug tikinčiųjų, tad net ir šiandien čia yra pagrindiniai visos lenkų mažumos Vilniuje maldos namai. Pamaldos čia vyksta lietuvių ir lenkų kalbomis, o atvykę apžiūrėti bažnyčią ne mišių ar pamaldų metu, tikrai turėtumėte pamatyti bent vieną lenkų turistų grupę, jiems ši bažnyčia kelia didelį susižavėjimą. Lietuviams ji taip pat be galo svarbi dėl savo vietos ir grožio, o viduje esančios net 13 koplyčių leis pasijausti sužavėtiems bet kuriems, įžengusiems vidun.

Trijų Kryžių kalnas
Jeigu jums patinka panoramos, visame Vilniuje, o gal net ir visoje Lietuvoje nėra gražesnio vaizdo už tą, kuris atsiveria nuo Kreivojo kalno, kitaip žinomo kaip Trijų Kryžių kalnas. Visiškai netoli Gedimino kalno stūksantis Kreivasis kalnas geriausiai atpažįstamas dėl savo viršūnėje esančių Trijų Kryžių paminklo. Šis monumentas simbolizuoja daugybę istorinių įvykių, o lipimas į patį kalną yra šioks toks įvykis, nes lipti tenka nemažai.

Ant kalno viršūnės esantis paminklas simbolizuoja Lietuvos (LDK) atėjimą į krikščionišką kelią. Paminklas buvo skirtas atminti pagonių nukankintus pranciškonų vienuolius, o 1950 m., po Pirmojo pasaulinio karo, statytą paminklą susprogdino sovietai. Šiuo metu stovintis monumentas atsirado Sąjūdžio iniciatyva 1989 m. Tačiau neginčytinai šios vietos didžiausias grožis yra vaizdas, kurį galimą pamatyti žvelgiant nuo apžvalgos aikštelės. Nors pamatyti tautinės tapatybės ir kovos su okupacija simbolį – paminklą, svarbu, bet atsiverianti panorama taip pat labai įspūdinga. Būtent dėl to visiems rekomenduojame užlipti bei savomis akimis įsitikinti, koks gražus Vilnius - mūsų sostinė - ir kokia graži Lietuva.

Trakų salos pilis
Poetų aprašyta, dainių apdainuota ir visų žmonių apkalbėta Trakų salos pilis kadaise buvo viena iš LDK kunigaikščio rezidencijų. Tai viena europietiškiausių pilių visoje LDK teritorijoje, primenanti Kryžiuočių ordino statinius. Nors dydžiu Magdeburgo ar Marienburgo pilims ir neprilygsta, Trakų salos pilis be galo svarbi Lietuvai ir jos istorijai. Šiomis dienomis yra gausybė ekskursijų, kurios siūlo pasiplaukioti pilį supančiu Galvės ežeru, apžiūrint viduramžių statinį iš tolo, arba eiti vidun į pilies teritoriją. Labai smagu pažvelgti į senosios LDK sostinės šerdį ir per atstumą. Pačiame pilies komplekse surengiama daug koncertų, renginių ir kitų švenčių.

Po Vytauto mirties 15 a. Trakų pilis tapo kalėjimu, vėliau buvo rekonstruojama, o po „Švedų tvano“ Lenkijoje ir karo su Maskva LDK teritorijoje 1655-1660 m. pilis buvo apgriauta bei neprižiūrėta iki pat 20 amžiaus vidurio. Tik sovietmečiu, 1962 m., pilis buvo iš dalies restauruota ir visiškai atstatyta pagal naują projektą, tad "šimtaprocentinio" originalumo čia nėra. Tačiau pati aplinka ir vieta tikrai keri. Žiemą galite iki pilies nueiti storu, Galvės ežerą dengiančiu ledu, tad atvykę bet kuriuo metų laiku rasite priežastį pamilti Trakų pilį.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. gruodžio 18 d., perskaityta 1 508 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos