ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Knygų skaitymas: kodėl verta tai daryti?

Knygų skaitymas – veikla, kuri vieniems žmonėms suteikia daug džiaugsmo, o kitiems asocijuojasi tik su nuoboduliu ar net nemalonia prievole. Knygų mylėtojai gali į savaitę perskaityti po knygą, jiems sunku atsitraukti nuo įdomaus fantazijų ir faktų pasaulio. Tie, kurie nenoriai ima knygą į rankas, neranda jose nieko, kas būtų verta jų dėmesio, arba tiesiog niekada neskaitė įdomių kūrinių. Skaityt ar neskaityti knygas – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Vis dėlto verta žinoti, jog knygų skaitymas teigiamai veikia mūsų protinę veiklą bei gali tapti nenuobodžiu užsiėmimu. Susipažinkite su pagrindiniais argumentais, kodėl verta skaityti knygas.

Skaitymas atpalaiduoja
Knygų skaitymas, jei tik skaitoma dėl natūralaus smalsumo ir noro, gali būti puikia atsipalaidavimo priemone. Kai visas dėmesys nukreipiamas į rašytojo sukurtą fantazijų pasaulį ar įdomią temą, lengvai pamirštame savo kasdienius rūpesčius. Kelias valandas praleidę su knyga jaučiamės išties pailsėję, tarsi grįžę į įprastą rutiną iš nedidelių atostogų.

Skaitymas lavina atmintį
Daug knygų skaitantys žmonės pasižymi geresne atmintimi, ypač verbaline. Įdomu tai, jog didelė dalis perskaitytos informacijos greitai pasimiršta, tačiau net ir po ilgo laiko kartais pavyksta atgaminti labai seniai perskaitytus faktus. Tai rodo, jog didelis procentas perskaitytos informacijos „įsirašo“ į ilgalaikę atmintį ir gali būti joje saugoma iki kol prireiks.

Skaitydami laviname kalbos įgūdžius
Skamba paradoksaliai, tačiau skaitydami laviname savo verbalinius įgūdžius. Taip yra dėl to, jog skaitydami tekstą mes balsu kartojame jį mintyse. Daug knygų skaitantys žmonės pasižymi sklandesniu kalbėjimu, turi platesnį žodyną - žino daug sinonimų bei tarptautinių žodžių. Jei norite patobulinti savo kalbą, pirmiausia ne kalbėkite, o skaitykite.

Knygos padeda rasti bendraminčių
Žinomų knygų ar knygų serijų fanai dažnai buriasi į skaitytojų bendruomenes. „Hario Poterio“, „Žiedų valdovo“ ar kitų žinomų knygų klubuose mezgasi įdomios pažintys. Panašias knygas mėgsta panašūs žmonės, todėl skaitymas – geras būdas susirasti artimų draugų. Skaitytojų klubuose gali būti linksma, svarbu sukurti jaukią aplinką ir rasti įdomių temų diskusijai. Be to knyga gali būti dingstimi naujai pažinčiai viešoje vietoje. Parke ant suolelio skaitote knygą ir jus užkalbina žmogus, kuriam ši knyga – pati mėgstamiausia. Tokioje situacijoje pokalbis mezgasi natūraliai ir gali būti naujos draugystės pradžia.

Skaitant sukauptos žinios gali praversti
Jei perskaitėte 100 knygų apie sveiką gyvenseną, šios žinios ne tik praturtino jus, jos gali atnešti realios naudos. Pavyzdžiui, galite pradėti vesti seminarus apie sveiką mitybą arba net patys parašyti knygą. Juk jūs – vaikščiojanti enciklopedija. Taip pat, jei perskaitėte žinyną „Pasidaryk pats“, perskaitytą informaciją tikrai rasite kur pritaikyti praktiškai. Taigi, tinkamos literatūros skaitymas gali turėti apčiuopiamų rezultatų.

Skaitant laikas bėga greičiau
Atsidūrus situacijoje, kuomet tenka ilgai kažko laukti, pravartu po ranka turėti knygą. Nelabai svarbu, kokio žanro bus knyga ji bet kokiu atveju palengvins laukimą. Žinoma, kuo knyga įdomesnė, tuo laikas prabėgs greičiau. Knygą verta pasiimti į ilgą kelionę autobusu ar traukiniu, arba net einant pas dantų gydytoją. Net 10 minučių laukiant kažko nemalonaus gali virsti valanda, knyga šį laiką ne tik sutrumpins, bet ir padės atsipalaiduoti.

Skaitymas lavina rašymo įgūdžius
Skaitydami laviname ne tik kalbą bei atmintį, tobulėja ir mūsų rašymo įgūdžiai. Visi žymūs rašytojai skaitė daug knygų. Skaitančiam žmogui nesudėtinga rašyti ilgais sakiniais, įterpti į tekstą vaizdingų žodžių, posakių, kadangi tinkamų pavyzdžių jis prikaupė savo „duomenų bazėje“ (atmintyje) skaitydamas knygas.

Knygų skaitymas – pigus ir nekenksmingas hobis
Daugelis laisvalaikio praleidimo būdų kainuoja nemažus pinigus. Mokate už hobiui reikalingą įrangą ir pan. Tuo tarpu knygų skaitymas – gan pigus arba visai nemokamas užsiėmimas. Knygų galima pasiimti iš bibliotekos, nemokamai parsisiųsti internetu. Žinoma, jei norite skaityti naujausias populiarių autorių knygas, teks jas įsigyti. Nebent pavyks pasiskolinti iš draugų. Skaitymas – niekam nekenkianti veikla. Skaitydami nekeliate triukšmo, nerizikuojate gyvybe kaip užsiimdami ekstremaliomis pramogomis. Po skaitymo vakarėlio nereikia tvarkyti chaoso namuose. Beje, knygą galima nešiotis su savimi visur, todėl skaitymui atrasite laiko bet kur ir bet kada.
įvertinimas 4.5 / 5
Gairės: skaitymas, knygos
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 11 d., perskaityta 3 859 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos