ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Geriausios knygos apie vampyrus

Vampyrai – dažni mokslinės fantastikos, siaubo literatūros ar net meilės romanų herojai. Knygos apie vampyrus įdomios tuo, jog jose vaizduojamas paranormalus, baugus, kitoniškas pasaulis. Milijonai skaitytojų visame pasaulyje su nekantrumu laukia populiarių vampyrų knygų serijų tęsinių ir jų ekranizacijų. Jūsų teismui pateiksime populiariausias bei įdomiausias knygas apie vampyrus.

Zalės valda, Stivenas Kingas
Stivenas Kingas šį siaubo romaną parašė 1975 metais. Tai pats mėgstamiausias paties rašytojo kūrinys, pelnęs ne vieną apdovanojimą. Zalės valda – nedidelis miestelis, kurio gyventojai tampa vampyrais. Rašytojas Benas, praleidęs dalį savo vaikystės šiame miestelyje, sugrįžta į jį po 25 metų pertraukos ir įsisuka į baugių nutikimų ratą. Stivenas Kingas – vienas tų rašytojų, kuriuos arba mėgsti, arba visai neskaitai. Vis dėlto „Zalės valda“ – viena žinomiausių knygų apie vampyrus, tad užsinorėjus paskaitinėti apie kraugerius, susipažinti su Zalės valda išties verta.

Drakula, Bram Stoker
Jau XIX amžiaus rašytojai žinojo kaip rašyti įdomias siaubo knygas. 1897 metais parašytas airių rašytojo Bram Stoker romanas „Drakula“ – puikus kūrinys apie vampyrą. Grafas Drakula iš Transilvanijos keliauja į Angliją, kad galėtų susimedžioti šviežio kraujo. Istorijos siužetas atskleidžiamas per kelių personažų laiškus, dienoraščių įrašus. Rašytojas, kurdamas personažą, rėmėsi realiu istoriniu veikėju – Valakijos princu Vladu III Drakula. Šis B. Stoker personažas buvo toks paveikus ir intriguojantis, jog vėliau jį skolinosi ir įvairiai interpretavo daugelis rašytojų bei kino kūrėjų. Žodis Drakula tapo žodžio vampyras sinonimu.

Interviu su vampyru, Anne Rice
Tai vienas populiariausių kūrinių apie vampyrus, kuriame įdomiai susipina paslaptys bei psichologiniai išgyvenimai. Trys vampyrai – Luisas, Klaudija ir Lestatas – savaip išgyvena savo likimą. Knygoje nėra įtempto siužeto ar itin kraupių įvykių, tačiau įdomūs veikėjų charakteriai, motyvų konfliktai ir skaudūs išgyvenimai sukuria intriguojančią, baugią atmosferą. „Interviu su vampyru“ – rašytojos Anne Rice debiutinis romanas. Jaunosios Klaudijos personažą įkvėpė pačios rašytojos dukters mirtis. Knyga buvo sėkmingai ekranizuota.

Istorikė, Elizabeth Kostova
Įdomiai apjungdama istorinius faktus ir fantaziją, rašytoja Elizabeth Kostova romane „Istorikė“ skaitytojui pristato vampyrų vampyrą – grafą Drakulą. Jauna mergina tėčio bibliotekoje aptinka senus laiškus, kurie jai atveria paslaptingą pasaulį. Skaitydama laiškus ji sužino šį tą naujo apie savo tėvus ir viduramžių valdovą, davusį pagrindą Drakulos istorijai. Knyga patiks tiems, kas mėgsta „Da Vinčio kodo“ tipo skaitinius.

Guilty Pleasures, Laurell K. Hamilton 
„Guilty Pleasures“ – tai ištisa knygų serija apie Anitą Bleik, mirusiųjų gaivintoją, vampyrų žudikę ir policijos konsultantę antgamtiniais klausimais. Makabriškas knygos veiksmas vyksta visuomenėje, kuri pripažino vampyrus, zombius bei vilkolakius kaip teisėtus piliečius. Veiksmas galutinai prikausto skaitytoją kuomet Anita sudomina savo gimtojo miestelio vampyrus, norinčius, jog Anita surastų samdomą vampyrų žudiką. Amerikiečių rašytoja Hamilton paliko žymų pėdsaką šiuolaikinėje fantastinėje literatūroje.

Sunshine, Robin McKinley
Romano „Sunshine“ veiksmas vyksta fantastinėje tikrovėje, po Vudu karų tarp žmonių ir Kitų. Kiti –  tai vampyrai, vilkolakiai ir demonai. Pagrindinis žmonių priešas – vampyrai. Romano herojė Sunshine yra vampyrų nelaisvėje, tačiau turėdama ypatingų galių sugeba jiems pasipriešinti. Kartu su ja kalėjęs vampyras tolimesniuose įvykiuose tampa svarbiu personažu. Knyga yra pelniusi prestižinių fantastinės literatūros apdovanojimų. Dažnai ši McKinley knyga prilyginama „Gražuolės ir Pabaisos“ pasakai. Tik čia pabaisą pakeičia vampyras. Anglų rašytojas Neil Gaiman taikliai pastebėjo, jog knygą sunku priskirti mokslinei fantastikai, siaubo literatūrai ar meilės romanams. Greičiau tai visi trys žanrai viename.

Paskutinė auka, Richelle Mead
„Paskutinė auka“ – tai šeštoji Richelle Mead knygų serijos Vampyrų akademija knyga. Liza – mirtingoji vampyrė, morojų princesė. Žiaurieji strigojai (nemirtingi vampyrai) stengiasi paversti ją saviške. Tačiau čia pasirodo gera Lizos draugė dampyrė (pusiau žmogus, pusiau vampyrė) vardu Rouz, kuri pasiryžusi žūtbūt apsaugoti princesę. Ir tai tik nepaprastų nuotykių pradžia...

Saulėlydis, Stephenie Meyer
Turbūt nėra tokio fantastinių knygų apie vampyrus skaitytojo, kuris nebūtų skaitęs Stephenie Meyer „Saulėlydžio“, ar kurios kitos knygos iš vis dar besitęsiančios knygų serijos. Tie, kurie knygų nemėgsta, tikriausiai yra bent matę filmą su aktoriais Kristen Stewart ir Robertu Pattinsonu. Iš esmės, tai istorija apie merginą, kuri įsimyli niekuo iš kitų neišsiskiriantį vaikiną. Eilinė istorija, jei neminėsime vieno fakto – jis yra vampyras. Mergina turės priprasti prie šios keistenybės ir susipažinti su vampyrų gyvenimo būdu iš arčiau, jei norės toliau bendrauti su vaikinu.

Vampyras, John William Polidori
Tai istoriškai svarbi klasikinė knyga apie vampyrus, parašyta dar 1819 metais. Viskas, kas susiję su šia knyga, įdomu ir netikėta. Knygos autorius John William Polidori buvo asmeninis Bairono gydytojas. Manoma, jog pats Baironas ir įkvėpė knygos personažą – vampyrą. Be to, knyga buvo paremta paties Bairono nebaigtu rašyti kūriniu. Knyga „Vampyras“ turėjo didelę įtaką vėlesniems rašytojams, kūrusiems vampyrų literatūrą, atsirado net savotiškas baironiškasis vampyro archetipas, kurį rašytojai noriai skolinosi.

Vampyrų miestas, Paul Feval
Keista, juokinga ir bauginanti prancūzų autoriaus knyga apie vampyrus, parašyta 1875 metais. Knygoje pasakojama istorija apie Aną Radklif – rašytoją, kuri nori išgelbėti savo draugus nuo vampyro lordo Oto. Manoma, kad knyga įkvėpė serialo „Bafi, vampyrų žudikė“ kūrėjus. Rašytojas Paul Feval sukūrė dar dvi įdomias knyga apie vampyrus. Jo vaizduojami vampyrai gana groteskiški, įkūnyti įvairiose netikėtose formose, pavyzdžiui papūgoje.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2018 m. sausio 10 d., perskaityta 1 889 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos