ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

25 sunkiausios kalbos pasaulyje

Jeigu neturi įgimto talento kalboms, tau gali būti sunku išmokti bet kokią kalbą, bet ar žinojai, kad kai kurios iš jų tokios sunkios, kad žmonės net sudarė 25 sunkiausiai išmokstamų kalbų sąrašą? Jis nėra visiškai objektyvus – duomenys surinkti apklausus tik dalį visų, besimokančių užsienio kalbą, be to, sunkumas priklauso nuo to, kokia yra tavo gimtoji kalba. Pažiūrim, ar šiame sąraše yra lietuvių kalba?

25. Tagalų kalba
Ši kalba yra viena labiausiai paplitusių Filipinuose. Ji sunki dėl savo gramatikos ir neįprastos sakinio struktūros – dėl šių priežasčių net gimtakalbiams tai yra kietas riešutėlis.

24. Navajo kalba
Šią kalbą vartoja žmonės, gyvenantys pietvakarių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tikslus skaičius nežinomas, bet manoma, kad ja kalba nuo 120 tūkstančių iki 170 tūkstančių gyventojų. Ši kalba neturi daug panašumų su germanų ar lotynų kalbomis, todėl daugelis besimokančiųjų negali rasti panašumų, dėl to kalbos mokymasis pasunkėja. Lengviau tik tai, kad dauguma simbolių yra lotyniški.

23. Norvegų kalba
Nacionalinė Skandinavų atstovės Norvegijos kalba laikoma gana sunkia, bet panašia į danų ir švedų, taip pat turi panašumų su islandų. Jie gali bent šiek tiek suprasti vieni kitus, nors šneka skirtingomis kalbomis. Tad tai gera priežastis mokėti bent vieną šių kalbų, tiesa?

22. Persų kalba
Labiausiai paplitusi Afganistane ir Irane, tačiau ja kalba daugiau nei 110 milijonų žmonių visame pasaulyje. Sunki, bet daugumai graži kalba, atsiradusi iš sasanidų imperijos.

21. Indonezų kalba
Per amžių amžius ši kalba pagrinde buvo naudojama verslui ir jo sandoriams įvykdyti. Sakoma, kad ši kalba yra viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje, be to, Indonezija yra ketvirta pagal gyventojų skaičių esanti šalis.

20. Olandų kalba
Nors ji laikoma sunkia kalba, ją išmokti pravartu – ja kalbama Nyderlanduose, Belgijoje, apskritai Europoje ir net Amerikoje. Olandų kalba turi panašumų su anglų ir vokiečių, tad jei moki šias kalbas, olandų įsiminti gali būti paprasčiau.

19. Slovėnų kalba
Ši kalba priklauso pietų slavų kalbų grupei. Daugiausia ja šnekama Slovėnijoje, bet yra paplitusi ir kitur pasaulyje – ja šneka daugiau nei 2,5 milijono žmonių.

18. Afrikanų kalba
Šia kalba šneka Namibijos ir Pietų Afrikos gyventojai, pavyzdžiui, iš Zimbabvės ar Botsvanos. Ši kalba laikoma kaip vienu iš olandų kalbos dialektu.
17. Danų kalba
Valstybinė Danijos kalba, ja šneka daugiau nei 6 milijonai žmonių pasaulyje, be to, net 15-20% visoje Grenlandijoje.

16. Baskų kalba
Tai yra Baskų krašto protėvių kalba. Beveik 27% visos teritorijos šneka šia sunkia kalba.

15. Velso kalba
Tai yra britų kalbos dalis. Ši kalba taip pat vadinama „Cambric“, „Cymric“, „Cambria“ arba „British tongue“.

14. Urdu kalba
Dažniausiai ši kalba siejama su musulmonais, tai yra oficiali kalba Pakistane. Ji panaši į Hindi kalbą dėl savo gramatikos taisyklių ir pagrindinės struktūros.

13. Hebrew kalba
Ši priklauso afro-azijiečių kalbų šeimai. Iš pradžių ji buvo imta naudoti pačių Hebrew gyventojų ir izraeliečių, ir nors ji yra labai sena, ja vis dar kalbama ir šnekama šiandien.
12. Korėjiečių kalba
Oficiali kalba Šiaurės ir Pietų Korėjose. Ja šneka daugiau nei 80 milijonų žmonių. Gramatika ir sakinių struktūra dažnai pasirodo labai sudėtinga kitų šalių atstovams, bet, pavyzdžiui, japonai su tuo problemų neturi.

11. Sanskritas
Sakoma, kad tai pirmoji induizmo bei budizmo kalba, populiari Indijoje. Ja parašyta daug skambių dramos bei poezijos kūrinių, taip pat filosofinių ir techninių tekstų.

10. Kroatų kalba
Viena iš oficialių kalbų Europos Sąjungoje. Ji yra pagrindas daugeliui kitų kalbų, tokių kaip Juodkalnijos, Serbijos, Bosnijos.

9. Vengrų kalba
Ja šnekama ne tik Vengrijoje, bet ir Slovakijoje, Ukrainoje, Serbijoje, Rumunijoje. Ji priklauso uralo kalbų šeimai.

8. Airių kalba
Ja šneka tiek airiai, tiek škotai. Ši kalba kilo iš vidurinės airių kalbos, dabar yra plačiai naudojama visame pasaulyje.

7. Japonų kalba
Viena populiariausių rytų Azijos kalbų, kuria šneka daugiau nei 125 milijonai žmonių. Sakoma, kad tai viena sunkiausių kalbų, nes turi daug panašumų su kiniečių, be to, turi labai daug hieroglifų.
6. Albanų kalba
Ja šneka Kosove, Albanijoje, Bulgarijoje, Makedonijos Respublikoje. Tai yra labai sena kalba, kuria iš pradžių kalbėjo Juodkalnijos, Italijos ir Graikijos bendruomenės. Albanų kalba turi daug vienodų ar panašių žodžių taisyklių su vokiečių ir graikų kalbomis, tačiau žodynas pats žodynas yra labai unikalus.

5. Islandų kalba
Šiai kalbai labai didelę įtaką padarė danų ir švedų kalbos po Amerikos kolonizacijos. Dabar ši kalba populi tik Islandijoje.

4. Tajų kalba
Valstybinė Tailando kalba, su kuria svarbu susipažinti, jeigu keliausite į Tailandą. Beveik pusė žodžių yra pasiskolinti iš kitų kalbų. Tajų kalba populiari dėl savo išskirtinių ženklų.

3. Vietnamiečių kalba
Ypatingai populiari Vietname, bet taip pat vartojama ir kituose etniškai panašiuose regionuose. Kai kuris žodynas yra pasiskolintas iš kiniečių, kalbos ženklai yra lotyniški, bet turi tam tikrų keistenybių.

2. Arabų kalba
Pirmą kartą ja kalbėta buvo dar šeštame amžiuje. Ja kalba didelė dalis aplink Arabiją esančių teritorijų. Sakoma, kad rašyti ar skaityti arabiškai galima išmokti klasėje, tačiau klausyti bus sunku, nes kiekvienas gimtakalbis šneka vis skirtingai. Pavyzdžiui, arabiškai šnekantis marokietis gali labai sunkiai suprasti arabiškai šnekantį egiptietį.

1. Kiniečių kalba
Pasirodo, jog ši kalba laikoma pačia sunkiausia. Ja šneką labai daug žmonių, bet išmokti kalbą yra labai sudėtinga dėl ženklų gausos. Jei esi pasiryžęs nuotykiams, tau kiniečių kalba turėtų patikti.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Vilija Jankūnaitė 2018 m. balandžio 17 d., perskaityta 8 695 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos