ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Knygos, kurias privalote perskaityti per savo gyvenimą

Knygos šiais laikais yra kiek užmirštos ir dauguma mieliau renkasi televizoriaus ar kompiuterio ekraną, tačiau tikriausiai sunku būtų pasiginčyti dėl knygų nešamos prasmės ir kokybės. Visai nesvarbu, ar mėgstate skaityti, ar knygą į rankas paimdavote tik tuomet, kai mokykloje tai padaryti liepdavo mokytoja, egzistuoja tokios knygos, kurios patiks visiems ir neabejotinai praturtins jus kaip asmenybę. Tokios knygos ne veltui vadinamos klasika - jų prasmę supras kiekvienas, o knygose vystomos siužetinės linijos bei personažai palies jausmus ir privers susimąstyti.

Jei planuojate praverti klasikos skrynią, tačiau nežinote kokios knygos griebtis, pristatome jums 10 knygų, kurias privalote perskaityti per savo gyvenimą. Iš tiesų, nieko jūs neprivalote ir jei neperskaitysite, nuo to netapsite blogesniu žmogumi, tačiau būtent šios knygos yra priskiriamos pasaulinei klasikai ir turėtų jums patikti. Visuose panašiuose sąrašuose vyrauja beveik tos pačios knygos, nes jos paprasčiausiai yra geriausios, todėl neskirstome jų jokia eilės tvarka - knygų sąrašas sudarytas atsitiktine eilės seka.

Harper Lee, Nužudyti strazdą giesmininką (To Kill a Mockingbird)
Šios 1960 metais išleistos knygos laikas neliečia - ji aktuali iki pat šių dienų. Knygoje pasakojama istorija apie baltaodį advokatą, kuris bando apginti juodaodį vyrą kaltinamą baltaodės išprievartavimu. Kaip jau žinote, tuo laikotarpiu Amerikoje rasizmo ir nelygybės tema buvo vis dar labai skausminga, kas suteikia knygai dar daugiau dramos. Kiek neįprastas rakursas atnešęs knygai sėkmę - visa istorija pasakojama iš nekalto ir niekuo dėto vaiko lūpų, šešiametės advokato dukros.

George Orwell, 1984-ieji

Nors 1984-ieji jau gerokai praeityje, knygoje nagrinėjamos temos nė kiek nesikeičia - totalitarinė valdžia pasaulyje, baimė ir melas visuomenėje. Skaitydami šią knygą pasinersite į Winston’o Smith’o gyvenimą. Gyvenimą, kuriame jis patiria sunkumus realizuoti save kaip žmogų pasaulyje, kur individualumas, meilė ir laisva valia yra gerokai primiršti.

J.K Rowling, Haris Poteris ir išminties akmuo (Harry Potter and the Philosopher’s Stone)
Net neabejotina, jog jau esate girdėję apie Harį Poterį. Tačiau ar esate iš tiesų skaitę knygas, ar bent vieną iš jų? Filmo apie šį burtininką peržiūra tikrai nesiskaito, nes jis nė iš tolo neperteikia to, kiek visko vyksta knygoje. Tai yra pirmoji knyga iš visos knygų serijos apie Harį Poterį, tad pradėkite nuo jos ir jei patiks tai, ką skaitote, neabejotinai griebsitės ir tolimesnių knygų.

J.R.R. Tolkien, Žiedų valdovvas (The Lord of the Rings)
Dar viena knyga, apie kurią jau tikriausiai esate šį tą girdėję. Nors hobitų kelionė, tikslai ir misija atrodo neįgyvendinama ir beprotiškai sunki, iš tiesų visa trilogija yra apie pergalę ir jos kainą, sunkumus patiriamus siekiant tikslo. Knygos visiškai fantastinės - čia rasite ir burtininkus, ir elfus su nykštukais, o aprašomas pasaulis priblokš detalėmis, kurių galbūt niekada neįsivaizdavote realiame gyvenime.

F. Scott Fitzgeral, Didysis Getsbis (The Great Gatsby)
Knyga parašyta dar 1925 metais, pasakojanti veiksmą vykstantį 1922 metais miestelyje pavadinimu West Egg. Tiesa, miestelis yra fikcinis, kaip ir knygos veikėjai, bet tai nepadaro istorijos neįdomesne. Priešingai, knyga po išleidimo kaip mat susilaukė populiarumo ir iki pat dabar neapleidžia savo vietos tarp populiariausių visų laikų novelių. Jei nenorite iš karto griebti knygos, iš pradžių galite pažiūrėti 2013 metais pastatytą knygos ekranizaciją su Leonardu DiCaprio pagrindinio veikėjo vaidmenyje.

Erich Marie Remarque, Vakarų fronte nieko naujo (All Quiet on the Western Front)
Knyga pravirkdžiusi ne vieną. Pasakojama istorija apie pirmąjį pasaulinį karą ir Vokietijos pusėje kariaujančius karius bei civilius. Tai šiek tiek kitoks požiūris į žiaurų ir gyvenimus griaunantį karą. Norima pabrėžti, kad net ir “blogiukų” pusėje kariauja paprasti žmonės, kurie nėra niekuo dėti ir taip pat aukoja savo gyvenimus.

Levas Tolstojus, Karas ir taika (War and Peace)
Šioje knygoje aprašomas veiksmas vyko jau seniai - pasakojama Napoleono invazijos į Rusijos imperiją istorija. Matosi, jog Tolstojus buvo puikiai susipažinęs su įvairiais Rusijos visuomenės sluoksniais ir tikrai žinojo apie ką rašo. Nors daugiausiai puslapių skirta papasakoti kaip karo metu griuvo Rusijos aukštuomenė, su kokiais sunkumais ji susidūrė namuose, visuomenėje ar net mūšio lauke, užnugaryje taip pat nelieka ir kitų žmonių - karių, civilių, menininkų gyvenimo istorijos.

C. S. Lewis, Narnijos kronikos (The Chronicles of Narnia)
Taip, jūs visiškai teisūs - Narnijos kronikos yra knygų serija skirta vaikams. Ar tai reiškia, jog suaugusiems skaityti bus neįdomu? Tikrai ne. Jei nesuspėjote to padaryti vaikystėje ar paauglystėje, būtinai padarykite tai dabar, net jei ir nemėgstate fantastikos, kurios čia apstu. Istorijos pasakojimas ir sukurti fantastiniai pasauliai yra iš tiesų turtingi vaizdais ir išsireiškimais, todėl skaityti bus nenuobodu ir lengva. Ši knyga paliko didelį pėdsaką ne tik daugelio skaitytojų gyvenimuose, bet ir įtakojo kitus rašytojus, pvz. Hario Poterio autorę J. K. Rowling.

Agata Kristi, Žmogžudystė Rytų eksprese (Murder on the Orient Express)
Traukinyje važiuojančiame į rytus nužudomas turtingas amerikiečių verslininkas, o detektyvui Hercule Poirot paskiriama išsiaiškinti kurio iš keleivių tai darbas. Agata Kristi yra geniali detektyvų kūrėja, o ši jos knyga tikriausiai geriausias kada nors sukurtas darbas. Nors knyga išleista dar 1934 metais, dažną skaitytoją ir šiomis dienomis privers išsižioti knygoje pasakojami triukai ir nusikaltimų aiškinimo subtilybės.

Dan Brown, Da Vinčio kodas (The Da Vinci Code)
Šis trileris sujungia pramanytas istorijas ir tikrus faktus, o perskaitę jį tikrai užsinorėsite daugiau pasidomėti meno istorija. Tiesa, pagal knygą yra pastatytas ir filmas, tačiau tai tik dar vienas atvejis, kuomet knyga yra kur kas geresnė už filmą. Pasakojama istorija, kaip po žmogžudystės Luvro muziejuje paskatina Robertą Langdon’ą leistis į kelionę po Europą ieškant paslėptų lobių. Knygoje palaikomas labai geras balansas tarp tikros istorijos ir išgalvoto įtempto veiksmo. Užvertę paskutinį knygos puslapį savo galvoje tikrai turėsite tuziną klausimų “o kas jei?”.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2018 m. sausio 27 d., perskaityta 1 735 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos