ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi faktai apie Euroviziją

Linksma, beprotiška, nuotaikinga, absurdiška, nuobodi. Tokiais prieštaringais epitetais dažnai apibūdinama Eurovizija – populiariausias dainų konkursas Europoje. Kokia ji bebūtų, faktas vienas – abejingų ji nepalieka. Susipažinkime su įdomiais faktais apie šį įdomų konkursą iš arčiau.

Konkurso istorija
Europos transliuotojų sąjunga (ETS) 1950 metais subūrė specialų komitetą, kad sukurtų šviesią pramoginę televizijos programą, kuri padėtų užmiršti karo baisumus ir suvienytų ETS nares. Italų televizijos kūrėjai, pasirėmę San Remo muzikos festivalio idėja, pasiūlė sukurti tarptautinį dainų konkursą. Idėja visiems patiko ir tapo realybe. Pirmasis konkursas įvyko Šveicarijoje, jame dalyvavo tik septynios valstybės. Kiekvienos šalies atstovai atliko po dvi dainas. Eurovizijos konkurso formatas ir net pavadinimas laikui bėgant keitėsi, tačiau išlaikė bendrą dvasią – tai europiečių mėgstamas TV konkursas, kuris bent trumpam suvienija visą Europą.

Eurovizija ir pasaulis
Eurovizijos konkursas susilaukia susidomėjimo ne tik Europoje. Keista, tačiau šis renginys itin populiarus Australijoje. Australija nuo 1983 metų kiekvienais metais transliuoja konkursą per televiziją. Euroviziją žiūrinčių žmonių skaičiumi Australija net lenkia kai kurias Europos valstybes.
Paradoksalu, tačiau Australijai ir pačiai 2015 metais (konkurso šešiasdešimtmečio proga) leista dalyvauti konkurse. Nuo to laiko ji dalyvauja kasmet. Euroviziją yra transliavusios JAV, Kanada, Naujoji Zelandija ir Kinija. Nuo 2000 metų konkursas transliuojamas internetu oficialioje Eurovizijos svetainėje, tad gali būti matomas kiekviename pasaulio kampelyje.

Eurovizijos konkurso taisyklės
Norėdami dalyvauti konkurse dalyviai privalo žinoti Eurovizijos taisykles. Visos dainos turi būti ne ilgesnės nei 3 minutės. Jos turi būti sukurtos specialiai konkursui ir iki konkurso viešai atliekamos tik su tam tikrais apribojimais. Iki 1971 metų scenoje pasirodymo metu negalėjo būti daugiau nei trys žmonės. Šiuo metu publiką linksminti ir dėl pergalės kovoti ant Eurovizijos scenos gali ne daugiau kaip šeši žmonės (įskaitant pritariančiuosius vokalus bei šokėjus). Eurovizijos scenoje negali pasirodyti gyvūnai.

Eurovizijos pergalės ir pralaimėjimai
Bet kokiame konkurse svarbiausias motyvas – nugalėti. Įdomi ir kartais net komiška Eurovizijos konkurso laimėjimų statistika. Pavyzdžiui, Liuksmenburgas Eurovizijos konkurse laimėjo net penkis kartus. Tačiau įdomu tai, kad nei vienas jų laimėtojas nebuvo iš Liuksemburgo (penki buvo iš Prancūzijos, viena – iš Graikijos). Kai konkurse pirmą kartą sudalyvavo Serbija kaip nepriklausoma valstybė (tai nutiko 2007), šia gražia proga ji namo parsivežė pirmosios vietos prizą. Jei manote, kad laimėti Euroviziją – tik eilinė pergalė, klystate. Štai Ukrainos dainininkė Ruslana 2004 metais laimėjusi pirmą vietą, grįžusi tėvynėn gavo vietą parlamente. 1969 metais net keturios šalys pasidalino pirmąją vietą. Taip nutiko dėl to, jog visos šalys surinko vienodą balų skaičių. Kad taip daugiau nenutiktų, taisyklės vėliau buvo pakeistos. Ne mažiau įdomi ir pralaimėjimų statistika. Dažniausiai nulį balų gauna šios vastybės: Austrija, Norvegija, Suomija, Vokietija, Ispanija bei Šveicarija. Eurovizijos konkurse tik vieną kartą dalyvavęs Marokas užėmė priešpaskutinę vietą. Kipras laikomas pralaimėtojų karaliumi, nes ilgiausią laiką jo atstovams nepavyko patekti į top ketvertuką.

Lietuva Eurovizijoje

Lietuvoje Eurovizijos konkursas sulaukia išties daug dėmesio. Mūsų atlikėjai noriai dalyvauja atrankose ir garbingai atstovauja mūsų šalį. Kasmet prie televizoriaus ekrano su jauduliu laukiame pasirodant savųjų. Šiek tiek liūdina tik vienas faktas – konkurse mūsų šaliai prastai sekasi. Lietuva yra viena iš dviejų valstybių (kita - Portugalija), kurios per savo debiutą konkurse negavo nei vieno balo. Konkurso pirmoji vieta – kol kas mums nepasiekiama aukštybė. O ir į dešimtuką patekome vos du kartus. Tai pavyko grupei „LT United“ 2006-ais, bei atlikėjui Donny Montell 2016-ais.

Kitos įdomybės
  • Eurovizijos konkurse dalyvavo ne vienas šiandien itin populiarus atlikėjas: grupė „ABBA“, Celine Dion, Julio Iglesias, rusų grupė „T.a.t.u“.
  • Tie, kas Euroviziją žiūri dažnai, žino, jog žiūrovų skiriami balsai konkurso dalyviams gali būti nuspėjami. Ir visai nesvarbu kokia daina buvo atlikta scenoje. Pavyzdžiui, pačiu nuspėjamiausiu balų priskyrimu laikomas Graikijos ir Kipro apsikeitimas geriausiu įvertinimu – 12 balų.
  • Šveicariją į konkursą siuntė dalyvius, atliekančius dainas visomis savo keturiomis oficialiomis kalbomis (prancūzų, vokiečių, italų bei retoromanų), taip pat dalyvavo su angliškomis dainomis.
  • Jauniausioji Eurovizijos dalyvė buvo trylikos metų Sandra Kim iš Belgijos. Galbūt šis ginklas (jaunystė) jai padėjo nugalėti 1986 metų konkurse. Vyriausia dalyvė buvo Emil Ramsauer iš Šveicarijos. Jai tuo metu buvo 95 metai.
  • 1974 metais Jungtinė Karalystė skyrė nulį balų grupei „Abba“. Sunku patikėti? Tokia ta Eurovizija. Pilna spalvų ir netikėtumų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 19 d., perskaityta 816 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos