ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi dviračių takai Lietuvoje

Dviračiu išmokstame važinėti dar ankstyvoje vaikystėje ir nuo to laiko tai tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Ši transporto priemonė gali tapti sveiko gyvenimo būdo simboliu ar laisvalaikio praleidimo priemone. Tad jei norite pažinti Lietuvos kraštovaizdį, aplankyti įdomius objektus ar naudingai praleisti laiką mindami dviratį, šis straipsnis būtent Jums. Pateikiame įdomiausius ir vaizdingiausius dviračių maršrutus Lietuvoje. 

Pajūrio dviračių trasa
Jei nuvykę į pajūrį norite aktyviau praleisti laiką, aplankyti įspūdingo grožio vietas ir pažinti kraštą – Pajūrio dviračių trasa puikus pasirinkimas. Ši trasa tituluojama kaip gražiausia visoje Lietuvoje ir tęsiasi net 216 kilometrų. Visas maršrutas padalintas į 3 dalis, kurios yra pakankamai ilgos, tad būkite pasiruošę ilgoms išvykoms. Pirmoji atkarpa - nuo Klaipėdos Kuršių nerija iki Nidos driekiasi apie 52 kilometrus (skaityti žemiau). Antroji dalis tęsiasi nuo Klaipėdos iki Latvijos sienos, atstumas  apie 49 kilometrus, o trečioji - nuo Klaipėdos pamariu iki Rusnės salos, tęsiasi net 115 kilometrų. Pirmosios dvi atkarpos veda kokybiškais, asfaltuotais dviračių takais palei Lietuvos pajūrį. Tačiau trečiojoje atkarpoje dviračių tako beveik nėra, teks keliauti automobilių keliais (daugiausiai žvyrkeliais), bet vaizdai atpirks nepatogumus – grožėsitės unikalia Pamario gamta. Visame take įrengtos poilsio vietos suteiks galimybę pailsinti įsitempusius raumenis, informaciniai stendai neleis išklysti iš kelio, o svarbiausias kelionės tikslas - mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu.

Kuršių nerijos trasa
Vienas iš geriausių pasirinkimų, norint naudingai praleisti laisvą laiką – dviračių trasa po vaizdingą Kuršių nerijos nacionalinį parką. 52 kilometrus besitęsiantis takas leis susipažinti su įdomiausiomis, gražiausiomis nerijos vietomis, gamta, aplankyti pakeliui išsidėsčiusias gyvenvietes – Smiltynę, Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir žinoma Nidą. Šis maršrutas yra saugus ir nesudėtingas, jame nėra didelių įkalnių ir pakalnių, o Jūsų patogumui  įrengtos trumpalaikio sustojimo vietos leis atsikvėpti ir keliauti toliau. Kelionė dviračiu prasideda Smiltynėje, tad gali pasirinkti pradėti kelionę nuo Senosios perkėlos (Danės g. 1, Klaipėda) arba nuo Naujosios (Nemuno g. 8, Klaipėda). Keliaujant nuo Klaipėdos iki Juodkrantės dviračių tako atkarpos ilgis – 21 km, šioje dalyje trasa eina greta jūros. Atkarpos nuo Juodkrantės iki Pervalkos ilgis - 16,5 km, ši dviračių trasos dalis eina šalia jūros, vėliau išilgai pagrindinio kelio, pasiekus Pilkąsias kopas, pasuka į mišką. Nuo Pervalkos iki Nidos dviračių takas tęsiasi senąja trasa palei Kuršių marias, atstumas nuo Pervalkos iki Preilos – 5,5 km, nuo Preilos iki Nidos – 9 km. Galiausiai dviračių trasa baigiasi Nidoje, prie Parnidžio kopos. Važiuodami aplankysite vaizdingas vietas: Avino kalną, Pilkąsias kopas, Bulvikio ragą ir kt. O informaciją apie lankytinus objektus ir vietas rasite kiekvienos gyvenvietės prieigose įrengtuose informaciniuose stenduose.
Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Platelių ežero dviračių takas
Vienas gražiausių ir populiariausių Žemaitijos nacionalinio parko dviračių maršrutas vingiuoja aplink Platelių ežerą 24 kilometrų ilgio trasa. Žiedinio tipo takas veda per vaizdingus Platelius ir čia esančius lankomiausius objektus bei vietas – Beržoro kaimą, Babrungo upės ištakas, Plokštinės gamtinį rezervatą, Paplatelės ir Paežerės Rūdaičių rekreacines zonas, Šaltojo karo ekspoziciją.
Nuotrauka: laikrastisplunge.lt

Kairiojo Neries kranto trasa
Maždaug 25 kilometrų ilgo trasa nusidriekusi Neries regioniniame parke. Keliausite daugiausia miško keliukais ar žvyrkeliu, o trasos reljefas labai įvairus – gali tekti ir stačią įkalnę ar nuokalnę išbandyti. Patogiausia į trasą atvykti ir dviratį atsigabenti traukiniu, maršrutu Vilnius – Kaunas, išlipti reikia Lazdėnų geležinkelio stotyje. Kadangi trasa yra žiedinė, startuoti galite bet kur, tačiau tiek atvykus traukiniu, tiek automobiliu patogu kelionę pradėti nuo Bražuolės stovyklavietės. Keliausite daugiausia Neries krantu, nuo kurios atsiveria nuostabus kraštovaizdis, Ausiutiškių regykloje galėsite užlipti į nedidelį apžvalgos bokštelį, apžiūrėsite pušį „Raganų šluota“, Ausiutiškių konglomeratą ir mitologinį akmenį Karvutė, Padūkštų pilkapyną, užkeiktus vestuvių akmenis Neryje ir dar daugelį kitų objektų. Visame maršrute įrengtos nuorodos ir informaciniai stendai,  poilsiui skirtos poilsiavietės bei stovyklavietė yra nuolat prižiūrimos. Sakoma, kad šia trasa reiktų aplankyti kelis kartus, kadangi važiuojant įvairiomis kryptimis atsiveria vis kitokie vaizdai. Svarbu! Karageliškių kaime privažiavę metalinius vartus, neišsigąskite: juos atverkite, o pravažiavę – užverkite ir tęskite kelionę.
Nuotrauka: L. Balandžio

Tytuvėnų regioninio parko trasos
Šiame regioniniame parke dviračių trasą išsirinks kiekvienas – įrengtos net 7 trasos besiskiriančios ilgiu ir reljefu.
  • Šiaulės žemės dviračių trasa (22 ir 17 km) jungia įvairius lankytinus objektus: Šiaulės apžvalgos bokštą, Kudinų piliakalnį, Diktariškių, Šiaulėnų dvarus, Šiaulėnų Šemetų koplyčią ir krašto muziejų. Keliausite kaimo ir miško keliukais, tad teks važiuoti žvyru ir smėliu,  reljefas nelygus, su kalneliais ir nuokalnėmis.
  • Tytuvėnų dviračių trasa (13,5 km) nutiesta gražiausiomis  Tytuvėnų miestelio ir apylinkių vietomis, šalia dviejų ežerų. Aplankysite Bažnyčios vienuolyno ansamblį, mauzoliejinę koplyčią, Bridvaišio piliakalnį, užkopsite į apžvalgos bokštą. Reljefas lengvai kalvotas, didžioji trasos dalis – žvyrkeliai ir žvyruoti takai, dalis asfaltas.
  • Pro durpynus ir Šiluvą – 22 kilometrų trasa tęsiasi per itin banguotą reljefą, didžiąja dalimi žvyruotu keliu. Keliaudami aplankysite Bridvaišio piliakalnį, Pašakarnio dvaro sodybą, pamatysite durpynus, užsuksite į Šiluvą ir Tytuvėnus.
  • Iš Žemaitijos į Aukštaitiją (30 km) – reljefas gana lygus, daugiausiai važiuosite gruntiniais keliais, pasitaikys miško ir žvyrkelio takų. Kelionės metu užsuksite į Bridvaišio piliakalnį, Tytuvėnų apžvalgos bokštą, Pašakarnio dvaro sodybą ir Papušynio pelkę.
  • Aplink Gauštvinio ežerą (31 km) keliausite įvairia kelio danga – asfaltu, miško ir lauko keliukais, šiek tiek žvyrkeliu, tačiau reljefas lygus. Lankytini objektai, į kuriuos būtina užsukti: akmuo su dubeniu, Tytuvėnų dvaro sodyba, Gryžuvos upės vaga, Gauštvinio ežero stovyklavietė, Žerbuvos ežeras.
  • Pro Šiluvą ir Lyduvėnus keliausite 41 km žvyrkeliu ir asfaltu, miško keliu, gana lygiu reljefu, tik teks du kartus nusileisti ir pakilti į Dubysos upės slėnį. Keliaudami pamatysite Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Šiluvą, Žalpių akmenį su pėda, Lyduvėnų tiltą su Dubysos slėniu, Maironių koplytėlę su stebuklingu šaltiniu, Pagryžuvio piliakalnį ir įspūdingus Pagryžuvio dvaro rūmus.
  • Pro Pagryžuvį ir padubysiais (34 km) važiuosite daugiausia gruntiniu keliu, reljefas gana lygus, tik reikės nusileisti ir pakilti iš Dubysos slėnio. Galima aplankyti Pagryžuvio dvaro rūmus su parku, Pagryžuvio ir Kubilių piliakalnius, Gauštvinio ežerą, Tolučių dubenuotąjį akmenį.

Varnių regioninio parko trasos
Dar viena vieta, kur gali rasti įdomių dviračių maršrutų – Varnių regioninis parkas. Pastarojo pietinėje dalyje įrengtas Aukštagirės pėsčiųjų – dviratininkų takas (23 km). Kelionės metu pažinsite kalvotąją Žemaitiją, apžiūrėsite Medvėgalio, Bilionių kraštovaizdžius, Aukštagirės geomorfologinius draustinius. Antroji - Žąsūgalos trasa (32 km) vingiuoja link Biržuvėnų dvaro ansamblio, aplink piliakalnius, dvaro sodybą, etnografijos muziejų, mitologinę Laumės pėdos įgriuvą ir kitas lankytinas vietas.

Žvėrinčiaus dviračių takas
Per Žvėrinčiaus mišką įrengtas takas veda nuo Birštono iki Prienų. Važiuodami asfaltuotu, 10 km besitęsiančiu taku aplankysite Velniabliūdžio gamtos taką, Žvėrinčiaus ąžuolą (gaila, išvirtusį 2005 m.), paukščių stebėjimo vietą bei pasigrožėsite supančia gamta.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. liepos 20 d., perskaityta 429 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos